ЛеБрон Джеймс стана първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000 точки в кариерата си

ЛеБрон Джеймс вече има 40 000 точки в кариерата си. (Кейтлин Мълкахи/Гети изображения)

Голмайсторският шампион на НБА за всички времена ЛеБрон Джеймс достигна нов крайъгълен камък.

Сега Джеймс е първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000 точки в кариерата си. Мачът на звездите на Лос Анджелис Лейкърс официално прекрачи прага в съботната вечер при загубата със 124-114 от Денвър Нъгетс в Crypto.com Arena.

Джеймс влезе в мача с 39 991 точки в кариерата си, след като вкара 31 точки при победата над Вашингтон Уизърдс в четвъртък. Той вкара първата си кофа в събота при бърз пробив в средата на първата четвърт, след което го последва с 3 точки моменти по-късно. След това Джеймс откри втората четвърт с пропуск от двама играчи на Нъгетс.

След това две притежания на топката по-късно, Джеймс направи още един пропуск, след като управляваше от Майкъл Портър младши, за да вкара 40 000 точки в кариерата.

Джеймс достигна прага година след като постави рекорда за всички времена на НБА. На 8 февруари миналия сезон Джеймс вкара своята 38 388-а точка, изпреварвайки предишния шампион по точки Карим Абдул-Джабар в колоната с точки. Той продължава да добавя към своята сметка, а бъдещите претенденти все още не са достигнали това постижение.

„Искам да кажа, че не мога да седя тук и да казвам „не“, защото, разбира се. Никой не прави това“, каза Джеймс, когато го попитаха дали се тревожи за 40 000 точки в четвъртък вечер. „И за мен да съм в този момент и в този момент от кариерата си, мисля, че е доста готино. Това ли е най-доброто нещо, което съм правил в живота си? Не. Но означава ли нещо? Разбира се. Абсолютно. Защо не?“

39-годишният Джеймс е в своя 20-ти сезон в НБА като един от водещите голмайстори в играта. Той завърши на 15-о място по резултат този сезон с 25,3 точки на мач. Откакто отбелязваше средно 20,9 точки на мач през 2003-04 г., Джеймс отбеляза поне 25 точки във всеки от следващите 19 сезона в НБА. Той беше шампион в лигата по точки с 30 точки на мач през 2007-08 г. и надмина тази средна стойност от 30 точки два пъти в кариерата си.

READ  Сакраменто Кингс срещу Ню Орлиънс Пеликанс Резултат на живо и статистика – 19 април 2024 г. GameTracker

Преди два мача Джеймс вкара 19 точки през четвъртата четвърт, за да събере Лейкърс от дефицит от 21 точки в четвъртата четвърт при победата със 116-112 над Лос Анджелис Клипърс. Той бе лидер сред всички реализатори в този мач с 34 точки. Джеймс завърши съботния мач с 26 точки и девет асистенции, стреляйки 12 за 20 от игра.

Докато е здрав, очаквайте Джеймс да продължи да увеличава броя си през този сезон. The Лейкърс се борят за място в плейофите като 10-ти поставен в класирането на Западната конференция и ще продължат да разчитат на Джеймс по време на дългия период от сезона. Остава да видим дали той може да ги задържи в надпреварата за плейофите или да ги привлече обратно в надпреварата, за да избегне състезание за игра.