ЛеБрон Джеймс стана първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000 точки в кариерата си

ЛеБрон Джеймс вече има 40 000 точки в кариерата си. (Кейтлин Мълкахи/Гети изображения)

Голмайсторският шампион на НБА за всички времена ЛеБрон Джеймс достигна нов крайъгълен камък.

Сега Джеймс е първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000 точки в кариерата си. Мачът на звездите на Лос Анджелис Лейкърс официално прекрачи прага в съботната вечер при загубата със 124-114 от Денвър Нъгетс в Crypto.com Arena.

Джеймс влезе в мача с 39 991 точки в кариерата си, след като вкара 31 точки при победата над Вашингтон Уизърдс в четвъртък. Той вкара първата си кофа в събота при бърз пробив в средата на първата четвърт, след което го последва с 3 точки моменти по-късно. След това Джеймс откри втората четвърт с пропуск от двама играчи на Нъгетс.

След това две притежания на топката по-късно, Джеймс направи още един пропуск, след като управляваше от Майкъл Портър младши, за да вкара 40 000 точки в кариерата.

Джеймс достигна прага година след като постави рекорда за всички времена на НБА. На 8 февруари миналия сезон Джеймс вкара своята 38 388-а точка, изпреварвайки предишния шампион по точки Карим Абдул-Джабар в колоната с точки. Той продължава да добавя към своята сметка, а бъдещите претенденти все още не са достигнали това постижение.

„Искам да кажа, че не мога да седя тук и да казвам „не“, защото, разбира се. Никой не прави това“, каза Джеймс, когато го попитаха дали се тревожи за 40 000 точки в четвъртък вечер. „И за мен да съм в този момент и в този момент от кариерата си, мисля, че е доста готино. Това ли е най-доброто нещо, което съм правил в живота си? Не. Но означава ли нещо? Разбира се. Абсолютно. Защо не?“

39-годишният Джеймс е в своя 20-ти сезон в НБА като един от водещите голмайстори в играта. Той завърши на 15-о място по резултат този сезон с 25,3 точки на мач. Откакто отбелязваше средно 20,9 точки на мач през 2003-04 г., Джеймс отбеляза поне 25 точки във всеки от следващите 19 сезона в НБА. Той беше шампион в лигата по точки с 30 точки на мач през 2007-08 г. и надмина тази средна стойност от 30 точки два пъти в кариерата си.

READ  Опитът на Републиканската партия за импийчмънт на представителя от Демократическата партия Адам Шиф се провали при ключов вот

Преди два мача Джеймс вкара 19 точки през четвъртата четвърт, за да събере Лейкърс от дефицит от 21 точки в четвъртата четвърт при победата със 116-112 над Лос Анджелис Клипърс. Той бе лидер сред всички реализатори в този мач с 34 точки. Джеймс завърши съботния мач с 26 точки и девет асистенции, стреляйки 12 за 20 от игра.

Докато е здрав, очаквайте Джеймс да продължи да увеличава броя си през този сезон. The Лейкърс се борят за място в плейофите като 10-ти поставен в класирането на Западната конференция и ще продължат да разчитат на Джеймс по време на дългия период от сезона. Остава да видим дали той може да ги задържи в надпреварата за плейофите или да ги привлече обратно в надпреварата, за да избегне състезание за игра.