Лейкърс най-накрая свършиха работата, за да прекратят позорната си серия от загуби срещу Нъгетс

ЛОС АНДЖЕЛИС – Писъци отекнаха из цялата арена на Crypto.com. Пак се случи.

Нъкетс внезапно бяха на седем точки от Лос Анджелис Лейкърс 3 минути, 41 секунди в третата четвърт на 4-та четвърт, след като Майкъл Портър младши от Денвър пусна Гейб Винсънт. Лейкърс изглеждаха на ръба на нов спад, нов удар от ръцете на Нъгетс, още един извън сезона, за да преоценят позицията си в Западната конференция.

Тълпата утихна и стана нервна. Резервната скамейка на Лейкърс изглеждаше неудобна.

Въпреки това, при следващото притежание, Д'Анджело Ръсел имаше отскачаща игра след патешко яйце в игра 3, привличайки вниманието на няколко защитници на Нъгетс и изстрелвайки пас без поглед към Винсент 3 в десния ъгъл. Три притежания по-късно, Антъни Дейвис изпревари Портър и Никола Йокич, свърза с офанзивен рикошет – един от най-високите му 23 борда в плейофната кариера – и Дариан Принс ритна топката за 3.

Кризата е избегната, поне временно.

Лейкърс спечелиха със 119–108, за да прекъснат поредица от 11 загуби срещу Денвър и да вземат мач 4 от плейофната си серия от първия кръг на НБА. Това беше първата победа на Лос Анджелис над Денвър от 16 декември 2022 г., преди близо 500 дни. Лейкърс все още изостават с 3-1 в най-добрите от седемте серии, но заобиколиха ключови предстоящи извънсезонни въпроси относно статута на старши треньора Дарвин Хам, бъдещето на ЛеБрон Джеймс, как ще изглежда съставът през следващия сезон и други. в дни.

Междувременно те имат шанс да удължат още повече сезона си в игра 5 в понеделник.

„Е, единственият ни шанс е да играем следващия мач“, каза Джеймс. „Подарихме си друг живот. Дадохме си още един спасителен пояс, това е серия за нас.

Отидете по-дълбоко

„Знаехме, че трябва да сме по-добри“: недостатъците на Нъгетс най-накрая ги костваха срещу Лейкърс

След като загубиха три мача през второто полувреме, Лейкърс поддържаха темпото с Нъгетс в мач 4. След като влязоха в игра 4 минус-42 през втората половина на серията, те бяха победени с 60-58 през втората част.

READ  Япония открива 7000 неизвестни острова

В четири мача Лейкърс водят със 70,8 процента в 192 от 136 минути от серията. За разлика от това, Нъгетс водеха само 21,8 процента от минутите в серията, а резултатът беше равен в останалите 7,4 процента.

Въпреки че водеха през две трети от серията, загубата на Лейкърс в три от четири мача беше обвинение за загубата им в Игра 2, когато те взривиха преднина от 20 точки в последните 22 минути. Ако Лейкърс бяха удържали и спечелиха този мач, серията щеше да е равенство 2-2 и Лейкърс щяха да имат повече инерция, въпреки че имаха предимство на домашния корт.

„Искам да спечелим (серията) с 4-0“, каза гардът на Лейкърс Остин Рийвс. „Възможностите не са подредени в наша полза. Но всеки път, когато можем да се издигнем над водата, имаме шанс да направим нещо специално. Готови сме за предизвикателството.

Колкото и да е всичко, успехът на Лейкърс е важен за тяхната психика.

Лейкърс, независимо дали го признават или не, са имали късчетата в главите си до известна степен. Всеки път, когато мачът наближи или Нъгетс се провалят, Лейкърс започват да се стягат и да изпадат в паника. Денвър е най-добрият отбор и особено най-добрият отбор за кратко време. Но Лейкърс трябваше да спечелят поне част от тези 11 поредици от загуби.

Това, че Лейкърс се справиха с предизвикателството в мач 4, спасиха сезона си и най-накрая убиха някои от историите, свързани с техните демони в Денвър, е доказателство за борбата и духа на отбора.

„Прекрасен ден да си жив, за да си жив“, каза Хам. „Това са новините от вчера и новините от днес. Победа само в една игра. Трябва да се фокусираме отново, да се прегрупираме и да имаме същия манталитет в Денвър.

Джеймс поведе Лейкърс с 30 точки (стрелба 14-23), включително 14 в четвъртата четвърт. Осемнадесет от 23-те му опита за удари дойдоха в боя, докато той бомбардира Нъгетс с постоянна диета от груба топка. Той се втурна към ръба, публикува несъответствия и удари джъмпери за обрат. 39-годишната суперзвезда продължава да преследва Йокич в пик енд рола.

READ  САЩ PPI, Япония Шундо, Китай MLF

Дейвис имаше 25 точки (стрелба от 11 от 17), гореспоменатите 23 борби, шест асистенции с най-висок резултат и една блокада за 42 минути. Йокич имаше 33 точки, 14 борби и 14 асистенции в събота и беше най-добрият играч в серията. Той е най-добрият играч в света и фаворит за спечелването на третия си MVP. Но Дейвис направи битката по-конкурентна от миналия сезон, разтягайки своя съотборник от големия мъж. За серията Дейвис отбеляза средно 30,5 точки (при 62,2 процента стрелба) и 15,8 борби на мач.

„AD не трябва да доказва нищо на никого“, каза Джеймс. „Той е един от най-добрите големи мъже, които имаме в играта, един от най-добрите големи мъже в света. Той показа това отново през първите четири мача.

Рийвс добави 21 точки и шест асистенции за отбора. Хачимура отбеляза най-високите в серията девет точки за най-ниските за сезона 22 минути. Принс отбеляза серия от девет точки за 29 минути, 17 от които дойдоха през второто полувреме.

Но върховото представяне дойде от Ръсел, който отскочи от поничката си в Игра 3, за да вкара 21 точки при 8-за-15 стрелба, включително четири тройки. След като постави Ръсел на пейката в мач 4 от финалите на Западната конференция миналия сезон, Хам остана с Ръсел и го запази като титуляр.

Имам много вяра в него“, каза Хам.

Когато предаде това съобщение след играта, Ръсел, който отказа две молби да говори с репортери след Игра 3, даде уверен отговор.

„Оценявам това, но просто вярвам в себе си повече от всеки друг“, каза Ръсел. — Не ми трябва, но го оценявам.

да отиде по-дълбоко

Тротър: Лейкърс, Д'Анджело Ръсел, Нъгетс и избягвайте предаването на историята (засега)

Лейкърс направиха повечето от малките неща правилно в мач 4. Те надминаха Денвър с 46-40, държейки Арън Гордън на три борби и нула офанзивни бордове, съответно 15 и 5, в игра 3. ЛА победи Денвър с 14. -5 в точки за втори шанс. Те също така доминираха в битката с боята, превъзхождайки Нъгетс със 72-52.

READ  Dow Jones пада при изненадващи молби за безработица; Акциите на GME паднаха с 22%

Никой отбор от НБА не се е възстановявал от пасив от серия 3-0. Но ако има играч, който е преживял значително завръщане, това е Джеймс, който изведе Кливланд Кавалиърс до победа с 3-1 в серия над Голдън Стейт Уориърс със 73 победи във финалите на НБА през 2016 г. В подобен дух Джеймс е лидерът в НБА за всички времена по представяне от 30 точки в елиминационни игри с 19.

„Мачът в понеделник е най-важният мач за сезона за нас, ние разбираме това, знаем го, така че точката, в която загубите, е свършено“, каза Джеймс. „Ще спечелиш, продължавай.“

Лейкърс са уверени, че могат да продължат. Междувременно Game 5 ще бъде най-големият им тест досега.

Лейкърс имат 0-3 в Денвър този сезон и само 21-23 като гост (включително турнира по време на сезона, турнира за игра и плейофите). Денвър със сигурност ще има допълнителна мотивация, след като загуби приключващ мач и най-накрая даде живот на Лейкърс. „Тълпата в балната зала ще бъде развълнувана да скандира,кой е твоят баща” и да сложи край на сезона на Лейкърс.

Въпреки играта 5 и края на серията, победата в събота премахна здрава психическа бариера от загубата и направи тази серия по-небрежна баскетболна.

„Трудно е да се мете“, каза Дейвис. „Никой не иска това усещане, особено през лятото. Трябва да живееш с това чувство цяло лято. Затова не говорихме за това. Знаехме какъв е залогът. Никой не иска това усещане в устата ти през цялото лято. Начинът, по който играхме тази вечер, е начинът, по който трябва да играем до края на серията.“ каза.

(Горна снимка: Ronald Martinez/Getty Images)