Timberwolves vs. Suns: Актуализации на живо за Game 4

Следете тази вечер Уулвс-Сънс игра по игра тук.

Авторът на персонала на Star Tribune Крис Хайн прави репортажи на живо преди и след мач 4 от четвъртфиналната серия на Западната конференция на НБА между Тимбъруулвс и Сънс във Footprint Center. Вълците влязоха в тазвечершния мач с преднина от 3-0 серии.

23:27: Финалът е 122-116, тъй като Ant отбелязва 40 точки.

Тимбъруулвс спечелиха първата си серия от плейофи от 2004 г. насам, но след като победиха Финикс със 122-116 в мач 4, Вълците се класираха за втори кръг на плейофите за втори път. История.

Мачът включваше още едно легендарно представяне на Антъни Едуардс, който вкара 40 точки, едно от най-добрите постижения след сезона в кариерата на Карл-Антъни Таунс (28 точки) — и имаше допълнителна доза драма с контузията на Вълците в края на мача. Треньорът Крис Финч имаше нужда от помощ отстрани преди края на мача след късен сблъсък с Майк Конли.

След като се бореше да продължи през първото полувреме, Едуардс завърши страхотно второ полувреме и бързо започна да изпраща публиката у дома с 19,5 секунди до края. Едуардс направи седем тройки през нощта, шест от които дойдоха през второто полувреме. Имаше нужда от малко помощ по пътя и докато Вълците не можаха да ударят рано, Таунс осигури последователно нападение през цялата нощ.

Това помогна на Вълците да преодолеят 49 точки от Девин Букър и 33 от Кевин Дюрант. Това помогна, че Брадли Бийл направи фаул за Слънцата след девет точки.

Вълците удариха хеймейкърите във Финикс с тройки на Едуардс и Джейдън Макданиелс, които дадоха преднина на Вълците от 113-109 с малко повече от три минути игра. След две наказателни удара на Букър, Конли пропусна тройка, преди Никиел Александър-Уокър да получи кражба от другия край, а след това Едуардс направи официален удар, за да поведе Вълците със 115-11 при 2:12 преди края.

Александър-Уокър направи още една ключова игра в защита, форсирайки обрат на Бийл, след което Бийл фаулира Вълците при следващия удар.

Имаше страшен момент, когато Финч се нуждаеше от помощ след конфронтация с Конли. Мачът беше спрян за кратко, тъй като атлетичният тренировъчен щаб на Уулвс се погрижи за Финч на десния му крак. Първоначално Финч беше на арената зад резервната скамейка на Вълците, докато асистентът Мика Нори пое поста отстрани.

READ  ЕКСКЛУЗИВНО: Белият дом поставя краен срок за премахване на TikTok от федерални устройства

След като Вълците изоставаха с 99-95, Даунс използва серия от 7-0, за да поведе със 102-99 с оставащи 7:01, преди Бийл да отбележи петия си фаул при следващото притежание.

Макданиелс добави 18 за Вълците.

22:37: Девин Букър поставя Слънцата на гърба си и те водят с две след три.

Вълците имаха най-добрата си трета четвърт от всички серии срещу Слънцата, но дори когато поведоха във Финикс след полувремето, те все още изоставаха с 92-90, отивайки към четвъртата.

Вълците изглеждаха в затруднение след 55 секунди, когато Руди Гобер получи четвъртия си фаул, докато защитаваше Юсуф Нуркич. Но с отпадането на Гобер, Вълците най-накрая постигнаха първото си добро нападение за тази вечер, тъй като Антъни Едуардс поведе бързо с 8-0 с чифт тройки и асистенция на Джейдън Макданиелс.

След като Гобер излезе и Брадли Бийл седеше на пейката с четири фаула, Финикс успя да се възползва от атаката си по земя.

Но Вълците нямаха отговор на Девин Букър и Кевин Дюрант, които имаха съответно 37 и 31 точки след три четвърти. Букър беше 15 от 16 на линията за наказателни удари.

Едуардс поведе офанзивата на Уулвс с 15 в тримесечието, включително четири тройки.

Карл-Антъни Даунс 26 и Едуардс 24 за Уулвс.

21:50: Стрелбата на Вълците от първото полувреме е бавна, а Сънс повеждат

Неволите на Вълците при стрелба продължиха и през втората четвърт, като те изоставаха от Слънцата с 61-56 на полувремето.

Те бяха 17-за-45 от пода и 4-за-18 от три точки, което доведе до техния дефицит.

Карл-Антъни Таунс беше 3-за-3 от три точки и 1-за-17 през останалата част от пътя.

Антъни Едуардс имаше 2-за-8 в полувремето, докато двата отбора вървяха напред-назад през полувремето, като нито един отбор не водеше много. Преднината на Финикс от пет точки представляваше най-голямата му преднина за полувремето.

READ  Група за зареждане на електрически превозни средства Tesla

Кевин Дюрант имаше 20 точки за 23 минути през първото полувреме, докато Девин Букър имаше 19 точки, включително бърз удар след изтичане на времето.

Даунс поведе Уулвс с 15, докато Макданиелс имаше 11. Вълците допуснаха само пет загуби през първото полувреме, но Слънцата ги превърнаха в 12 точки.

21:10: Слънцето идва да играе, един заден ход

Timberwolves започнаха със студена стрелба през първата четвърт, но изостанаха с 26-25 през втората четвърт.

Вълците вкараха 5-за-22 през първата четвърт, но се възползваха от 14-за-15 от линията за наказателно хвърляне.

Руди Гобер изпадна в ранни проблеми с фаула, тъй като получи два ранни фаула при едно и също притежание, но защитата на Вълците се запази без него на пода.

Антъни Едуардс започна вечерта с 0-за-5.

Джейдън Макданиелс поведе Уулвс с осем точки, а Девин Букър вкара девет за Финикс, шест от които до фаул линията.

Вълците вкараха само 1 от 9 от три точки.

19:14: Чакането е най-трудната част

За треньора на Тимбъруулвс Крис Финч най-трудната част е чакането на плейофната серия.

Финч беше попитан преди мача тази вечер как неговият отбор се справя със своите тренировки и срещи между игрите и той каза, че е трудно да не се тревожиш в такава неравномерна серия.

Имаше два почивни дни между Игри 1, 2 и 3 и само един почивен ден между Игри 3 и 4 за първи път в серията.

„Беше бавна серия, имахме два дни между всеки мач“, каза той. „Когато сте в тези неща, независимо дали сте нагоре или надолу, мисля, че най-трудното нещо е просто да чакате. Когато играете игра, разбийте я и знайте какво искате да направите и какво трябва да направите. какво трябва да направите, какво мислите, че ще направят, как искате да се противопоставите и искате да го направите.

Вълците не проведоха официална тренировка в събота или неделя, тъй като избраха да почиват преди мач 4. При завършващ мач Финч иска отборът му да не реагира твърде силно на емоциите от мача.

„Това е същото нещо, за което говорим от мач 1“, каза Финч. „Трябва да сте уравновесени. Това, което ще се случи, е, че емоциите ще бъдат силни в сградата. Емоциите на опонента ще бъдат високи. Емоциите ще бъдат силни от всички. Трябва да останете в рамките на играта, план на играта, преодолейте бурята и се опитайте да не се изгубите в глупава игра.“

READ  Резултат на Билс срещу Бенгалс: Актуализации на живо, Статистика на играта, Акценти, Анализ за плейофите на НФЛ за 2023 г.

18:37: Грейсън Алън няма да играе за Финикс

Гардът на Сънс Грейсън Алън е най-добрият стрелец по три точки в НБА този сезон, но контузия в глезена, получена в мач 1, се влоши в мач 2 и го отстрани за мач 3.

Треньорът на Финикс Франк Фогел каза преди мача, че Алън няма да играе тази вечер, оставяйки дупка в състава на Слънцата, тъй като им липсваше стрелба за три точки.

Очаква се Ройс О'Нийл да започне на мястото на Алън, заедно с Кевин Дюрант, Брадли Бийл, Девин Букър и Юсуф Нуркич.

Титулярите на Вълците са Руди Гобер, Майк Конли, Джейдън Макданиелс, Карл-Антъни Таунс и Антъни Едуардс.

17:00: Финч е трети в гласуването за треньор на годината в НБА

Финч беше финалист за наградата Треньор на годината в НБА, но в крайна сметка нямаше шанс.

Марк Таньо от Оклахома Сити Тъндър беше победител с 89 от 99 гласа за първо място. В четвъртия сезон на 39-годишния Дейно, Тъндър завършва първи на Запад; OKC премина от рекорд 40-42 до 57-25.

Вълците преминаха от 42-40 до 56-26 в четвъртия сезон на 54-годишния Финч. Това е вторият най-добър рекорд за редовния сезон на франчайза, достигайки 58-24 през 2003-24. Timberwolves все още имат най-лошия процент победи (.411) в историята на NBA след 35 сезона.

Финч завърши трети в гласуването за Треньор на годината. Deignault имаше 89 гласа на първо място, девет гласа на второ място и една трета от гласовете за 473 точки. Джамал Мозли (4-36-30-158) завърши втори, следван от Финч (1-23-31-105).

Други топ гласове отидоха за Джо Мазула от Бостън (2), Том Тибодо от Ню Йорк (2) и Ерик Сполстра от Маями (1).