Сакраменто Кингс срещу Ню Орлиънс Пеликанс Резултат на живо и статистика – 19 април 2024 г. GameTracker

НЮ ОРЛИЪНС (AP) Бързата игра и продукцията нагоре и надолу в състава помогнаха на Ню Орлиънс Пеликанс да преодолеят отсъствието на водещия голмайстор Зион Уилямсън, да поддържат сезона си жив и да избегнат историческа загуба.

Брандън Инграм вкара 24 точки, Йонас Валанчунас добави 19 точки и 12 борби, а Ню Орлиънс Пеликанс си осигури място в плейофите на НБА с победа със 105-98 над Сакраменто Кингс в елиминационен мач от турнира за игра в петък вечер.

„Останахме заедно. Подкрепяхме се един друг. Играхме един за друг“, каза Валанчунас. „Всички искаме да отидем в плейофите. Направихме го, като играехме добър баскетбол, подкрепяхме се, помагахме си в защита, в нападение, споделяхме топката, знаете, играейки баскетбол по правилния начин.

Уилямсън беше извън терена заради разтежение на лявото сухожилие във вторник вечерта, след като отбеляза 40 точки при загуба от Лос Анджелис Лейкърс.

Ню Орлиънс използва балансиран подход, за да подобри до 8-5 без Уилямсън този сезон. Шестима играчи отбелязаха 10 или повече точки, включително резервите Лари Нанс младши (13), Наджи Маршал (11) и Хосе Алварадо (10).

„Вземате 34 точки от пейката си, това беше страхотна вечер за тях, трудна вечер за нас“, каза треньорът на Кингс Майк Браун.

Трей Мърфи III, който започна в отсъствието на Уилямсън, добави 16 точки за Ню Орлиънс, който открива плейофната серия от първия кръг в неделя срещу поставения на върха Оклахома Сити.

„Това е страхотно. „Това беше гол в началото на годината“, каза Инграм за място в плейофите, „Днес имахме още една възможност и всички допринесоха.“

Де'Аарон Фокс вкара 35 точки, а Домантас Сабонис имаше 23 точки и 14 борби за деветите поставени Кингс, които победиха 10-ия поставен Голдън Стейт в откриването на плейофите си, за да подготвят мач с Ню Орлиънс.

READ  Аудиото на секретния документ на Тръмп може да е по-лошо, отколкото си мислехме

Младите откриващи Кийгън Мъри (4 за 12) и Кеон Елис (0 за 5, 0 за 0, 4 за 17, 4 за 17, 4 за 17, 4 за 17, 5 за 17, 17 за 17) „Бяхме малко пасивен в нападение, не всички бяхме агресивни в нашата игра тази вечер“, каза той, отбелязвайки, че е отишъл 0-за-5 (0-за-5 при стрелба 0-за-5 0-за-17). )

„Можем да вкараме топката в боята“, добави Браун, чийто отбор бе изпреварен с 58-44 отвътре и пропусна седем от 22 наказателни удара. „Можеш да завършиш и трябва да отидеш до линията за наказателни удари и да реализираш.“

Мачът изпробва способността на Пеликанс да се справят с натиска на играта „направи или умри“, след като пропиляха две предишни възможности да заключат място в плейофите у дома.

Те загубиха финала си от редовния сезон от Ню Орлиънс Лейкърс в неделя, преди да загубят отново от Лейкърс във вторник, пропускайки шанс да завършат шести. Те се изправиха срещу Кингс с шанса да станат първият отбор с 49 победи за повече от 50 години (Феникс през 1972 г.), който пропуска плейофите на НБА.

Вместо това, Ню Орлиънс записа 6-0 срещу Сакраменто този сезон, превръщайки се в първия отбор с 6-0 в сезон (без плейофна серия) срещу съперник след Минесота през 1994-95 г. срещу Денвър.

„Заслужавахме го. Чувствахме това, влизайки в този мач“, каза Нанс. „Заслужавахме плейофите. Не можете да спечелите 49 игри случайно.

Откакто НБА прие play-in турнира през 2020 г., Pelicans станаха 7-ми поставени, без да пропуснат плейофите. Поради загуба в игра от Лейкърс, Пеликанс влизат в плейофите като осми поставени.

READ  ASCII Art разкрива вредни реакции от 5 големи AI чатбота

Пеликаните бяха бавни в началото, като допуснаха шест загуби през първата четвърт, които доведоха до 11 точки на Кингс. Сакраменто, който нямаше Малик Монк (дясно коляно) и Кевин Хюрдър (ляво рамо) от състава си, взе преднина от 24-17 след обрат на Хърб Джоунс, който доведе до рали на Фокс, което отбеляза 18 точки през първото полувреме.

Обратното полагане на CJ McCollum и 3 на Murphy помогнаха на Pelicans бързо да намалят разликата и New Orleans взе преднина от 13 точки през втората четвърт.

Маршал даде 3 на Пеликанс и Мъри открадна кражба, която превърна в забивка за пробив. Мъри нарани бедрото си, когато падна, докато губеше топката. След малко отиде в съблекалнята, но се върна през второто полувреме.

Късият удар на Валанчунас и пасирането на Инграм доведоха Пеликанс до 53-40 в края на полувремето, преди 3 на Фокс да помогнат на Кралете да намалят до 54-45 на полувремето.

Но Пеликанс водеха с 10 или повече точки през по-голямата част от второто полувреме, достигайки до 20 в четвъртата четвърт.

Copyright 2024 STATS LLC и Associated Press. Всяка търговска употреба или разпространение без изричното писмено съгласие на STATS LLC и The Associated Press е строго забранено.