Мартенска лудост 2024: Реорганизиране на мъжката елитна осмица

Да, това е полето Elite Eight за 2024 г. Да, Клемсън и Алабама ще се бият на по-голяма сцена. В баскетбола, не във футбола.

Но това не е единствената интересна сюжетна линия в последните игри преди националните полуфинали. UConn преследва национална титла повече от 15 години. Може ли горещ отбор от Илинойс да спре Хъскита? Clemson и NC State имаха магически писти. И Дюк се надява да запечата ерата на Джон Шайер с участие във Финалната четворка, след като изхвърли поставения под 1 Хюстън.

Тъй като стигнахме до Елитната осмица, ние добавихме повече тежест към начина, по който отборите играят в момента в това разместване. Може да харесате тази поръчка. Може да го мразите. Както и да е, благодаря за четенето.

Вижте всичко, което научихме след Sweet 16.

Юкон Хъски
Оригинално семе:
Не. 1 цяло семе (източно)
Резултати от турнира на NCAA: победи 16-семения Стетсън с 91-52; победи 9-семена Northwestern със 75-58; Победен номер 5 Сан Диего Стейт с 82-52

Има неща, които се случват в игрите на UConn – неща, които биха унищожили повечето отбори, но не са засегнали Huskies. При победата в четвъртък над Сан Диего Стейт, отбор с топ 10 защитна оценка, влизащ в играта, Хъски успяха да вкарат само един гол от полето за близо пет минути (7:53 до 3:11) през първото полувреме. Те все още водеха с девет точки на полувремето и след това играха с отбора на Браян Дъчър по други начини.

READ  САЩ 3-1 Ямайка (21 март 2024 г.) Анализ на мача

Сан Диего Стейт допусна само 46 точки в боя в първите си две състезателни игри, включително 38 точки в боя в четвъртък преди да се изправи срещу UConn, според ESPN Stats & Info. Хъскитата изостават само на 28 секунди в тазгодишния турнир на NCAA; Всичките 28 секунди се случиха в първата минута срещу ацтеките.