Мартенска лудост 2024: Реорганизиране на мъжката елитна осмица

Да, това е полето Elite Eight за 2024 г. Да, Клемсън и Алабама ще се бият на по-голяма сцена. В баскетбола, не във футбола.

Но това не е единствената интересна сюжетна линия в последните игри преди националните полуфинали. UConn преследва национална титла повече от 15 години. Може ли горещ отбор от Илинойс да спре Хъскита? Clemson и NC State имаха магически писти. И Дюк се надява да запечата ерата на Джон Шайер с участие във Финалната четворка, след като изхвърли поставения под 1 Хюстън.

Тъй като стигнахме до Елитната осмица, ние добавихме повече тежест към начина, по който отборите играят в момента в това разместване. Може да харесате тази поръчка. Може да го мразите. Както и да е, благодаря за четенето.

Вижте всичко, което научихме след Sweet 16.

Юкон Хъски
Оригинално семе:
Не. 1 цяло семе (източно)
Резултати от турнира на NCAA: победи 16-семения Стетсън с 91-52; победи 9-семена Northwestern със 75-58; Победен номер 5 Сан Диего Стейт с 82-52

Има неща, които се случват в игрите на UConn – неща, които биха унищожили повечето отбори, но не са засегнали Huskies. При победата в четвъртък над Сан Диего Стейт, отбор с топ 10 защитна оценка, влизащ в играта, Хъски успяха да вкарат само един гол от полето за близо пет минути (7:53 до 3:11) през първото полувреме. Те все още водеха с девет точки на полувремето и след това играха с отбора на Браян Дъчър по други начини.

READ  Екипажът на космическата станция приветства замяната на Союз на фона на подготовката за изстрелване на Crew Dragon във Флорида

Сан Диего Стейт допусна само 46 точки в боя в първите си две състезателни игри, включително 38 точки в боя в четвъртък преди да се изправи срещу UConn, според ESPN Stats & Info. Хъскитата изостават само на 28 секунди в тазгодишния турнир на NCAA; Всичките 28 секунди се случиха в първата минута срещу ацтеките.