USMNT изравни Ямайка в първия мач за Златната купа на CONCACAF: Какво означава това за Америка

Мъжкият национален отбор на САЩ завърши наравно 1-1 срещу Ямайка в първия си мач от груповата фаза на CONCACAF Gold Cup в събота. Ето какво трябва да знаете:

• Единственото попадение за Ямайка отбеляза Деймиън Лоу в 13-ата минута.
  • Брандън Васкес изравни в 88-ата минута. Това беше вторият му гол за САЩ
  • Американците победиха Ямайка с 13-6. USMNT имаше 68 процента, докато Ямайка имаше 32 процента.
  • Следващият мач на USMND е срещу Сейнт Китс и Невис в сряда от 22:00 ET.

АтлетиченНезабавен анализ:

Какво означава това за Америка

Голът на Васкес изравни мача при 1-1 и щеше да бъде втората загуба на САЩ в груповата фаза на Златната купа. (Първият и единствен път беше в Панама през 2011 г.) Тъй като първите два отбора от всяка група напредват към елиминациите, САЩ е в по-добра позиция да излезе от груповата фаза и да даде предимство на САЩ. Следващите им два мача са срещу Сейнт Китс и Невис и Тринидад и Тобаго.

След равенството в събота, головата разлика може да се окаже фактор за поставянето, така че САЩ ще трябва да отбележат възможно най-много голове срещу отбор на Сейнт Китс и Невис в сряда вечер. — Тенорио

Какво да вземем от това теглене?

Не беше красиво, но би било трудно да се спори, че голът на Васкес не беше оправдан изравнителен гол за USMNT. САЩ играха с напълно различен отбор от този, който спечели Купата на Лигата на нациите в Лас Вегас миналата седмица. Вратарят Мат Търнър спаси дузпа, за да запази мача в рамките на гол, единственият остатък от стартовия състав, и липсата на огнева мощ в нападателния край беше очевидна, както и огромната разлика в начина, по който САЩ успяха да прокарат. Играта е през средата. Докато Ямайка имаше много играчи от Висшата лига в своите редици, Съединените щати имаха отбор, съставен от местни играчи от Северна Америка, базирани в MLS или Liga MX.

READ  Киев под нова масирана атака от руски дронове, казва Виталий Кличко

САЩ имаха няколко опасни момента, но никога не изглеждаха толкова подвижни или опасни, както с най-добрите си играчи на терена срещу Мексико и Канада в Лас Вегас. Играчи като Ейдън Морис и Алън Сонора се бориха, САЩ допуснаха гол от защитна линия, а ямайският вратар Андре Блейк направи няколко важни спасявания, за да задуши американците. Ямайка изглеждаше така, сякаш щеше да спечели, но САЩ контролираха по-голямата част от топката и държаха Ямайка на заден крак през по-голямата част от второто полувреме. В крайна сметка Васкес намери целта и спаси резултата, когато ямаецът не успя да изчисти центриране на Хесус Ферейра.

Няма да има много положителни неща, които да излязат от това. Въпреки очевидния талант в отбора на Ямайка, САЩ ще трябва да бъдат по-решителни в мачове като този и да играят по-добре, за да продължат към елиминациите. — Тенорио

Предистория

САЩ влезе в Златната купа на КОНКАКАФ на 18 юни, след като спечели Лигата на нациите КОНКАКАФ. USMNT победи Канада с 2-0 с голове на Крис Ричардс и Фаулър Балоган. Това беше втората титла на Лигата на нациите на USMNT в историята на програмата.

USMNT е защитаващият шампион на CONCACAF Gold Cup. През 2021 г. отборът победи Мексико с 1:0 на финала, за да спечели седмата титла за Златната купа на страната.