САЩ 3-1 Ямайка (21 март 2024 г.) Анализ на мача

The Америка Мъжкият национален отбор изтръгна невероятна победа от челюстите на поражението с равенство и два гола в последния дъх на редовното време. Хаджи Райт В продълженията да бият Ямайка 3-1 в полуфиналите на Конкакаф Лигата на нациите в Арлингтън, Тексас в четвъртък.

30 секунди след Ямайка, САЩ бяха изумени Грег Лий Мина покрай Мат Търнър Това беше първият гол на USMND за века.

– Поток по ESPN+: LaLiga, Bundesliga, NWSL и други (САЩ)

Резултатът остана 1-0 през следващите 95 минути, докато 13-ият в ранглистата САЩ гледаше към възможността за трета поредна загуба за първи път от 2015 г. и четвърта загуба в 33 мача срещу 57-ата Ямайка.

Но в шестата минута от предвидените пет минути добавено време Ямайка смени Кори Бърк Той несъзнателно премина покрай собствения си вратар за последния гол на САЩ в редовното време от 2012 г. насам.

САЩ празнува драматичното изравняване срещу Ямайка в добавеното време.

Джон Дортън/ISI Photos/USSF/Getty Images за USSF

Не след дълго USMNT удари отново. Райт, един от няколкото офанзивни резерви, въведени от треньора Грег Берхалтер, подаде централна топка от друг, Джио Рейна. Шест минути добавено време.

Двамата комбинираха отново през второто полувреме на продълженията, като Райт отбеляза, за да прати английския второлигарен Ковънтри Сити на полуфиналите на ФА Къп пет дни по-рано, което най-накрая позволи на Берхалдер да въздъхне с огромно облекчение.

Съединените щати, победители в първите две титли от КОНКАКАФ Лигата на нациите, сега ще се опитат да извлекат максимума от драматичното си завръщане, докато играят за три победи в неделния финал на стадион AT&T.

Отборът на Берхалтер ще срещне победителя във втория полуфинал в четвъртък Мексико И Панама.

READ  Белият дом казва, че в дома на Байдън в Уилмингтън са открити допълнителни документи

На Ямайка липсват двама от забележителните си играчи Астън Вила Полузащитник Леон Бейли И нападателят на Уест Хям Майкъл АнтониоТретото място ги оставя с оскъдната утеха на плейоф.

След като едно вкарване беше отразено, Лей изведе Ямайка напред Антъни Робинсън да направя Фулъм Отборен играч Боби де Кордова-РийдКой прокара топката покрай Крис Ричардс и през целта. Лей остана неидентифициран Джо Скали И прекара топката с глава покрай Търнър за първия му гол от 13 международни срещи.

Започна отдясно вместо Скали Серджино тестТой беше изгонен и наказан заради спор със съдията Тринидад и Тобаго ноември.

„Беше лоша игра от много играчи“, каза Берхалтер пред репортери след това.

Той добави: „Предишният разговор беше нормален разговор на Concacaf, нали? Няма да е лесно, момчета. Ще бъде много трудна игра. И мисля, че влиза някъде в едното ухо и после излиза през другото. наистина не разбирам.“

Публиката на AT&T Stadium беше слаба през първото полувреме, преди феновете на Мексико да започнат да виждат отбора си през втората половина на второто полувреме на двойния мач.

Тайлър Адамс След Световното първенство през 2022 г. той влезе под номер 63 в първото си участие, след като се възстанови от разкъсано сухожилие на дясното бедро, което наложи две операции. Ограничен до ограничено време за игра, докато си възвърне фитнеса, Адамс се оплака на Берхалтер, когато беше изгонен 10 минути след продълженията.

Но други двама резерви направиха разликата.

Рейна се появи в началото на второто полувреме, след като беше ограничен до 42 минути в четири заместни изяви след престоя си под наем в Нотингам Форест. Борусия Дортмунд януари 31.

READ  Избори в Гърция: дясноцентристът Мицотакис приветства голяма победа, но иска мнозинство

Райт, който не е играл за САЩ от Световното първенство през 2022 г., закъсня в списъка като заместник поради контузия и влезе в 63-ата минута. Райна вкара първия си гол, след като вдигна топката отвъд централния кръг и изпрати перфектна централна топка към нападателя. Андре Блейк.

След това Райна спечели топка от Карой Андерсън и направи нов остър пас през защитата. Райт се завъртя, за да овладее топката и вкара от 8 ярда за четвъртия си гол в осем международни срещи.

Райт беше на летище в Англия миналия уикенд на път за Дубай по време на международната пауза, когато телефонът му звънна и Берхалтер го помоли да замени контузения Джош Сарджънт в американския списък.

„Цялото ми семейство е тук. Агентът ми вече е там, приятелката ми си отива – тя е планирала всичко“, спомня си Берхалтер думите на Райт.

„Знам, че имаш родителите си, багажът е стегнат, на летището си, но помисли за това 10 минути и ми се обади отново“, каза треньорът.

„Той ми се обади и каза: „Включвам се“. Когато чух това, това просто показва какъв тип е той, какъв характер е“, добави Берхалтер.

Информация от Асошиейтед прес допринесе за този доклад.