Нъгетс са равен след 5-ия фаул на Никола Йокич, за да спечелят мач 4 от финалите на НБА.

Ом ЙънгмисукСценарист на ESPN10 юни 2023 г., 01:32 ч. ET5 минути четене

Нъгетс в пълен контрол след доминираща победа в Игра 4

Нукетс се отдръпнаха в игра 4 108-95, за да стигнат до 3-1 в серията.

МАЯМИ – Кога С малко повече от девет минути оставащи минути в игра 4, Никола Йокич направи фаул за пети пореден път и Денвър Нъгетс гледаха в решаваща част без своя двукратен MVP.

Старши треньорът Майкъл Малоун описа типичните некомедийни минути за Накетс като „изстрел“, слагайки ръце на лицето си и се преструвайки, че мушка пръсти, за да опише колко опасни са били тези моменти този сезон.

Но в петък Нъгетс превърнаха най-дългите си пет и повече минути за сезона в такива, които ще ги доведат на една победа от първата им титла в НБА.

Йокич имаше пет минути и 15 секунди пауза, докато Джамал Мъри организираше атаката на Нъгетс. Той спря всички двойни отбори, които се изпречиха на пътя му, докато Нъкетс отблъскваха всяко предизвикателство на Маями Хийт, за да спечелят със 108-95 и да поведат с 3-1 във финалите на НБА.

Мъри привлече много внимание със своите голове след сезона. Но в петък той вкара само 15 точки при стрелба 5 от 17, но имаше 12 асистенции.

„Сега има четири кръга – Минесота, Финикс, [the Lakers] Сега Маями – резервната ни скамейка като цяло свърши добра работа. Знаеш ли през целия сезон, това са минути, които не са Никола, като глупости. Гледаш мача така понякога – каза Малоун, покривайки очите си с ръце.

Той добави: „Нашето нападение няма да е толкова добро, колкото е с Никола, но петте момчета там се защитават и това е ключът за тази група да играе добре.“

По-голямата част от игра 4 се игра в предпочитаното от Маями темпо. Това беше мач с малко резултати, а след това Йокич беше принуден да отсъства при оставащи 9:24. Маями можеше да поиска четвърти.

Heat откриха четвъртия с поредица от 8-0, за да дръпнат в рамките на 86-81 с 8:42 до края. Но Мъри зарови 3, докато Йокич, който имаше 23 точки и 12 борби за 37 минути, гледаше.

След това той удари Арън Гордън, който завърши с 27 точки, седем борби и шест асистенции във финала, включително и пауза. Когато Маями влезе в Sixers, Мъри намери Джеф Грийн за 3. По-късно Мъри помогна на Брус Браун – който вкара 11 точки в четвъртата четвърт, възползвайки се от това, че Маями се опитваше да забави Мъри с двойни екипи – водеща настройка.

Докато Малоун изтегли Йокич при 4:09 преди края, Нъгетс водеха с 96-87. Те надиграха Маями с 12-4 и увеличиха предимството си до 17 при 1:21 преди края.

„Това е още една победа“, каза Йокич, опитвайки се да запази концентрацията на отбора си. „Трябва да спечелим още една победа. Харесва ми, че не си почиваме. Не се чувстваме комфортно. Все още сме отчаяни. Все още го искаме. Това ме прави щастлив, момчетата не си почиват.“

През редовния сезон Йокич имаше 367 точки повече, когато беше на пейката, според проучване на ESPN Stats & Information.

Но Мъри, който има 10 или повече асистенции във всеки от последните си четири мача, отказа да остави Денвър да изчезне, когато Маями беше по-агресивен.

„Той ще намери начин да повлияе на играта“, каза Малоун. „Най-впечатляващото нещо за мен е, че той имаше 15 точки тази вечер и беше 5-за-17 от игра. Но 12 асистенции и нула проигравания и някак си, ОК, те ми поставиха две, оставиха ме да изиграя перфектния мач .. Перфектно. Той не се отегчи да играе играта. Той не каза „Опитвам се да ни спася и да взема отбора“.

„Той прочете защитата, направи правилната игра и се довери. Голяма част от нашата култура е да се доверяваме един на друг. Мислех, че доверието на Джамал в неговите съотборници беше на много високо ниво тази вечер.“

Йокич, който ощипа глезена си в началото на мача, но продължи да играе, многократно е казвал, че ще следва примера на Мъри през този следсезон.

„Мисля, че това е мястото, където се вижда израстването и зрелостта в играта му“, каза Йокич за атлетизма на Мъри. „Мисля, че той беше невероятен днес и, разбира се, някои нощи пропускаш, а други успяваш. Но той е нашият лидер и ние го следваме.“

Сега Нъгетс се завръщат в Денвър, където ще се стремят да изкупят своята първа домакинска загуба за сезона с победа за титлата в мач 2 от Серия 5.

„Ние сме съсредоточени, ангажирани и готови да свършим това“, каза Мъри.

Той добави: „Готови сме да спечелим шампионат. Имаме инструментите да го направим. Това е в ума ни от известно време. Ние сме вътре. Не мисля, че трябва да го мислите прекалено… Просто сме включени и сме готови да спечелим.“

READ  Лого на Twitter X: Илон Мъск започва процес на ребрандиране