Изводи от плейофите на НБА в петък: Маверикс нокаутираха Клипърс; Игра Magic Force 7

От Джош Робинс, Джо Уортън, Тим Катон и Лоу Мъри

Далас Маверикс победиха ЛА Клипърс със 114-101 в петък вечер, за да се класират за полуфиналите на Западната конференция.

Лука Дончич поведе Далас с елитното си разиграване през първото полувреме – завърши с 13 асистенции – докато колегата му Кайри Ървинг изпълни American Airlines Arena с ослепителното си попадение през второто полувреме с 30 точки и пет тройки. .

Нито един титуляр на Клипърс не отбеляза повече от 18 точки, а Джеймс Хардън и Пол Джордж комбинираха 11 от 34 от игра и 2 от 16 от 3 в елиминационния мач.

Маверикс 114, Клипърс 101

Серии: 4-2, Маверикс напредват

Далас влиза в следващия кръг с елитна защита

Маверикс се класират за полуфиналите на конференцията за втори път от три сезона. Отборът е достигнал тази точка с елитна защита и отборът постоянно изгражда списъка си, за да създаде и осигури необходимата сила, за да издигне двете си звезди. В мач 6 в петък, дори когато Дончич, собственикът на отбора, се затрудни с удара си, Далас го затвори, като показа тази защита.

Дончич завърши с 28 точки при стрелба от 9 за 26. Но затова Далас има две звезди, а Ървинг вкара 30, за да запази победата на Далас в серията през второто полувреме.

Има три въпроса за предстоящата серия на Далас срещу Оклахома Сити Тъндър, която започва във вторник. Първо, Далас имаше най-голям обем, откакто придоби Даниел Гафорд, който направи своя дебют за Маверикс, за 19 точки и девет борби от пейката срещу Тъндър през февруари. Центърът новобранец Дерек Лайвли II не игра в този мач, но двамата сега формират масивна централна ротация с две глави, типът физически размер, който беше основната слабост на Тъндър през целия сезон. Може ли Далас да спечели предимство с втори шанс за точки и офанзивни борби?

Второ, Оклахома Сити форсира най-много загуби в лигата през редовния сезон, докато атаката на Далас имаше четвъртия най-нисък процент в лигата. Кой ще спечели тази битка?

Трето, Дончич се бореше с удара си през цялата серия и въпреки че го компенсира с по-добри усилия в защита, той не беше играч от калибър на MVP. Но със сигурност в един момент той ще удари няколко удара срещу Тъндър, нали? – Тим Кейто, сценарист на победи на Маверикс

Промените в състава означават катастрофа за Клипърс

И двете победи на Клипърс в серията дойдоха с Амир Кофи, който замени Кауай Леонард. Стартовото място нападател срещу Джордж от All-Star беше уайлд кард в стартовата петица, след като Леонард не успя да играе добре поради изкълчено дясно коляно.

READ  Косатките прекъснаха състезание с лодки близо до Испания в последната проява на опасно, хаотично поведение

Игра 5 беше повратна точка. Coffey се затрудни в началото, като направи само 3 точки при 1 от 6 попадения от игра. Треньорът на Клипърс Тайрон Луе го дръпна в началото на третата четвърт. По-късно през третото тримесечие PJ представи Tucker за поредицата след четири DNP-CD.

Тъкър не успя този сезон без никакви очаквания. Клипърс донесе Тъкър на 1,9 точки на мач. Единствените играчи с по-лош плюс-минус за Клипърс този сезон са K.J. Мартин (играл в две игри), Коби Браун (новобранец), Ксавие Муун (двустранен договор) и Брандън Бостън младши (рядко използван). Клипърс имаше 11-17 този сезон, когато Тъкър игра.

Но Lue промени стартовия състав преди мач 6. Той не разкри кой е преди мача, но вместо да помага на атаката с Норман Пауъл или защитата с Ръсел Уестбрук, той избра Лу Тъкър да вкара първи пред Джордж и Хардън. .

Това е незабавно и предвидимо бедствие. Липсата на колективен атлетизъм беше очевидна веднага, тъй като Клипърс бяха убити в офанзивен отскок и битка за притежание на топката.

По времето, когато Тъкър си тръгна за първи път, Клипърс изоставаха с 20-10 с 4:45 до края на първата четвърт. С Тъкър на пейката през първото полувреме Клипърс успяха да изравнят мача до 52 на полувремето. Пауъл направи серия 19-6 с титулярите в последните 6:11 на втората четвърт.

Но Тъкър беше точно там, за да започне второто полувреме. На Далас му бяха нужни 108 секунди, за да започне третата четвърт със серия от 8-0, включваща бързи пробиви и първите 3 секунди в мача за неефективния преди това Дончик и невидимия преди това Ървинг. Тъкър не напусна терена до 4:25 часа на третата четвърт, когато Клипърс губеха със 74-63, въпреки че бяха равенство на половината. Далас изпревари Клипърс с 21 точки за три четвърти в минутите на Тъкър.

За съжаление на Клипърс, Тъкър завърши мача с 8 точки, 2 борби, 3 пропуснати топки и 5 фаула, по-лошо от играта на Ървинг с 4 точки. Клипърс не играха достатъчно добре след полувремето с Тъкър на земята или на пода, но и двете половини на ранните дупки унищожиха Клипърс и ускориха края на сезона им. — La Murray, Clippers победиха писателя

серия: 3-3

READ  Акциите на Тръмп в социалните медии се повишиха през първия ден от търговията

The Magic увеличават състава си

С отпадането на Гари Харис, треньорът на Меджик Джамал Мозли се зае с мач 6, като започна същия голям състав, който използва, за да завърши мач 5: Джалън Съгс, Франс Вагнер, Джонатан Айзък, Паоло Банчеро и Уендъл Картър младши.

Всички освен Чък са поне 6 фута 10.

Защо Мозли избра тази група? Това постави двама от най-добрите му защитници, Чъкс и Айзък, на земята едновременно. Също така запази обичайната втора част на Меджик от Коул Антъни, Маркел Фулц, Джо Ингълс, Айзък и Мо Вагнер непокътната (защото Айзък напусна по средата на първата четвърт и се върна, за да започне втората). И това помогна на Мозли да не разчита на юношата Антъни Блек или второкласника Калеб Хюстън, които не са играли значими минути от седмици, за да вдъхнат увереност на младите играчи.

Проработи ли? Може да бъде смесена торба. Въпреки че Орландо „спечели“ първата четвърт, надминавайки Кливланд с 29-25, същият стартов състав беше на пода, за да отвори третата четвърт, когато Кливланд направи серия 13-2.

В защита, супер високият състав със сигурност беше фактор за задържането на Cavs при 7-от-28 стрелба от 3 точки. Но Кавс надиграха Меджик с 66-38 в боята.

Мозли направи значителна корекция през четвъртата четвърт, като през повечето време вървеше с Антъни вместо с Айзък. Антъни, който се сриваше в серията, изигра голяма роля, защитавайки офанзивно подреждане и веднага след това увеличи преднината на Орландо до 96-91.

Една от най-силните страни на Мозли е способността му да се приспособява в движение.

В петък се отплати много.

С наближаването на мач 7 в неделя, Мозли със сигурност ще продължи да се доверява на интуицията си и да се коригира в движение, ако е необходимо.

Това доведе отбора му дотук.

Меджик са на още една победа от достигане до втори кръг. – Джош Робинс, старши писател на НБА

Плейофната суша на Кавалиърс, различна от ЛеБрон, продължава

Кавалиърс не са печелили серия от плейофи от 1993 г. без ЛеБрон Джеймс да носи тяхната фланелка.

Те бяха близо петък вечер и Донован Мичъл направи най-доброто си впечатление за ЛеБрон – 50 точки при 36 удара за 42 минути. Ако Кливланд беше спечелил мач 6 и серията, това щеше да е отличително представяне в кариерата на Мичъл, независимо от отбора. Броят на играчите, на които можеше да разчита треньорът JP Bickerstaff, намаляваше с всеки мач и оттенъкът на умората изчезна – оборотът на Мичъл с 56 секунди до края, Кливланд изоставаше с 98-93 след таймаут. Ярък пример. Обратът беше един от осемте за Кливланд през четвъртото тримесечие.

READ  Signature Bank затворена от нюйоркските регулатори, „системен риск“

Мичъл и Дариус Гарланд (21 точки за 43 минути) изиграха цялата четвърта четвърт и по-голямата част от второто полувреме. Междувременно Карис ЛеВърт не игра след почивката. Това не е критика; Bickerstaff трябваше да спечели мач, имаше преднина от пет точки през четвъртата четвърт и отиде с играчите, за които смяташе, че могат да го доведат у дома. Мичъл отбеляза всичките 18 точки на Кавс във финалния фрейм.

Отидете по-дълбоко

Донован Мичъл води Кавалиърс до седма игра, променяща франчайза, въпреки загубата

Не бихте си представили Маркъс Морис-старши не само на пода в критичното време, но и в началото на играта. Тъй като Джаред Алън не можеше да се върне в игра поради контузия в реброто, Бикерстаф замени Айзък Окоро с Морис, който започна от това място в игра 5. Идеята вероятно ще намали размера на Орландо, но не и допълнителното разстояние, на което Кливланд се радваше в Петия мач в петък.

Морис завърши с 2 точки при стрелба 1 от 7. Евън Мобли, отдавна наричан бъдещето на франчайза, имаше 3 точки и 7 борби.

Като цяло Кавс не можаха да направят 3. Те стреляха по-добре от 7 от 28, които направиха за мач 6, който можеше да отиде в Бостън. Отново Кливланд се радваше на невероятно предимство от 66-38 в точкуването на боя, въпреки недостатъка в размера.

След мача Мичъл и Бикерстаф посочиха очевидното несъответствие на свободен удар в игра 6, когато Орландо стреля 26 пъти от линията в сравнение с 10 на Кливланд. Мичъл каза, че това не е единствената причина да загубят, а неговите 66 ръна. Получаването на точки и 10 свободни хвърляния в боя е „лудост“.

Игра 7, Five Boy, скоро ще бъде пред нас. Толкова много е заложено на карта за Cavs и хората в тази съблекалня. Фючърсите са на линия. Те трябва да спят на тази мисъл, както и на тази: Мичъл игра като най-добрата версия на себе си и това просто не беше достатъчно в близък мач.