НБА Плейофи: Кайри Ървинг поема ръководството на Тъндър в мач от 2-ри кръг срещу Маверикс след Клипърс.

Първото полувреме бе на Лука Дончич. Кайри Ървинг пое номер две.

Далас Маверикс добави победа със 114-101 в мач 6 над Лос Анджелис Клипърс в петък, за да поведе с 4-2 в серията и да премине към втория кръг на плейофите. Петият поставен Маверикс се класира за мач от втория кръг с топ поставения Оклахома Сити Тъндър. Сезонът на Клипърс е към разочароващ край.

След загуба със 123-93 у дома в мач 5, Клипърс изпаднаха в дупка от 34-26 през първата четвърт в петък. Те се пребориха, за да изравнят играта при 52 преди полувремето, като същевременно ограничиха Ървинг до само две точки от първото полувреме. Това бягане бележи последната им позиция от серията.

Маверикс отвориха мача след полувремето, когато Ървинг водеше с 35-20 в третата четвърт с 13 точки в строфата. Ралито през четвъртото тримесечие не беше подходящо за Клипърс, които не успяха да се справят с динамичното дуо от Далас.

След като отправи 1 от 6 удара през първото полувреме, Ървинг вкара 5 от 6 удара през третата четвърт. Лична серия от 5-0 на Ървинг с лоутер в трафика и втори шанс за 3 точки увеличи преднината на Далас до 15 точки в последната минута на четвъртината.

И-1 тройка на Ървинг в четвъртия разшири преднината на Далас до 106-82, потушавайки всички останали надежди за завръщане на Клипърс.

Ървинг завърши с 30 точки, след като отбеляза две през първото полувреме. Той добави шест борби, четири асистенции, две отнети топки и две блокади. Той стреля 11 от 19 от полето и 5 от 9 от 3.

READ  Решението Роу срещу Уейд промени Америка по четири начина

Дончич записа 28 точки, 13 асистенции и 7 борби. В една вечер, в която той се бореше от полето (9 от 26, 1 от 3 от 10), той преотстъпи светлините на прожекторите за отбелязване на голове на Ървинг през второто полувреме.

Кайри Ървинг и Маверик пречупиха мач 6 в петък през второто полувреме.  (Рон Дженкинс/Гети изображения)

Кайри Ървинг и Маверик пречупиха мач 6 в петък през второто полувреме. (Рон Дженкинс/Гети изображения)

Позната история след сезона за Клипърс

С Kawhi Leonard извън линията и както Пол Джордж, така и Джеймс Хардън, борещи се от терена, Лос Анджелис нямаше способността да се конкурира. Норман Пауъл поведе Клипърс с 20 точки от пейката.

Джордж записа 18 точки, 11 борби и 5 асистенции. Той стреля 6 от 18 от игра и отбеляза 2 от 10 опита за 3 точки. Хардън записа 16 точки, 13 асистенции и седем борби. Той стреля 5 от 16 от пода и пропусна шест от опитите си за 3 точки. Ръсел Уестбрук отбеляза шест точки за девет минути от пейката.

Леонард пропусна четири от шестте мача от серията заради възпаление на коляното. Сега той е играл в четири от последните 19 плейофни мача на Клипърс.

Маверикс изпревариха Клипърс от пода (48,2% към 41,5%) и от диапазон от 3 точки (33,3% към 25,8%) в една вечер, в която Дончич се бореше с удара си.

Mavericks сега имат три почивни дни, за да се подготвят за мач 1 срещу Thunder във вторник. Те ще изчакат статуса на резервния нападател Макси Клебер, който получи изкълчване на дясното рамо. Рязък спад през второто тримесечие и не се върна.

Клипърс се насочват към още един период извън сезона на въпроси около състава, пълен с всички звезди, който не успя да се бори за шампионска титла и беше елиминиран в първия кръг на плейофите за втори пореден сезон.

READ  Плейофите на НБА: Сиксърс избягват катастрофа с контузия на Джоел Ембийд, докато Никс взимат мач 1