НБА Плейофи: Младежите отново надделяват, надминавайки Маверикс в мач 1

В мач от динамични дуети, Оклахома Сити царува върховно във вторник вечер.

Шай Гилгеус-Александър и Сет Холмгрен поведоха Тъндър до победа със 117-95 над Лука Дончич, Кайри Ървинг и Далас Маверикс в първия мач от техните полуфинални серии в Западната конференция.

След стегнат старт, равен на 23 след първата четвърт, Thunder установиха контрола, за да вземат преднина от девет точки на полувремето. Маверикс намалиха пасива до три, но Тъндър върна преднината си до двуцифрено число със собствена серия. Маверикс така и не заплашиха през четвъртата четвърт, а Тъндър си тръгнаха с убедителна победа в мач 1.

Shai Gilgeous-Alexander поведе Thunder до победа в мач 1 над Kyrie Irving и Mavericks.  (Джошуа Гейтли/Гети изображения)

Shai Gilgeous-Alexander поведе Thunder до победа в мач 1 над Kyrie Irving и Mavericks. (Джошуа Гейтли/Гети изображения)

Гилджъс-Александър поведе атаката на Тъндър с 29 точки, девет борби, девет асистенции, две блокади и една открадната топка. Той имаше 19 на полувремето, надминавайки общите усилия на Дончич и Ървинг през първото полувреме (18 точки).

Холмгрен беше сила в двата края на корта, като записа 19 точки, седем борби, три блокади и две отнети топки. Той стреля 8 от 16 от полето.

След първото полувреме от шест точки, Ървинг вдигна темпото с девет точки през третата четвърт, включително тройка, за да намали преднината на Оклахома Сити до 66-65. Но това не е достатъчно.

Тъндър отговори с 14-4 серия от Далас. Те приключиха серия с блокада на Холмгрен от Ървинг по пътя към тройка на Гилджъс-Александър в другия край.

Thunder доминираха през четвъртата четвърт със серия от 28-16, превръщайки веднъж близък мач в убедителна победа.

READ  Байдън налага първото по рода си вето, за да защити социално осъзнатите инвестиции

Thunder влязоха в плейофите като поставени под номер 1 на Запад, но бяха заобиколени от въпроси относно тяхната надеждност срещу отбори, тествани в плейофите. Те са По-млад състав в следсезона И има недостиг на играчи с опит след сезона.

Тази неопитност не беше проблем в първия кръг на Ню Орлиънс Пеликанс. Срещу отбор на Маверикс с изпитани в плейофите звезди в лицето на Дончич и Ървинг, това нямаше значение във вторник вечерта. Младите спечелиха срещу отбор на Маверикс, който стреля лошо по топката и я обърна 15 пъти.

OKC задържа Далас до 39,3% стрелба от пода и 12 от 35 (34,3%) от далечно разстояние. Дончич, лекуващ продължително изкълчване на коляното, стреля 6 от 19 от полето и направи само 1 от своите 8 опита за 3 точки. Той завърши с 19 точки, девет асистенции, шест борби и минус-21 в графата плюс/минус. Ървинг имаше 20 точки и 3 асистенции, докато стреля 7 от 14 от игра и 3 от 4 от 3.

Thunder се противопостави с 44,9% стрелба вечер и 16 от 35 (45,7%) опита от 3 точки. Седем играчи на Тъндър стреляха 40% или повече с две или повече тройки.

Заедно с Холмгрен (2 от 5) и Гилджъс-Александър (2 от 4), Джейлън Уилямс беше един от тях, като отбеляза 2 от 5 тройки в нощ с 18 точки, пет борби и пет асистенции. Арън Уигинс записа 16 точки, пет борби и две асистенции за 23 минути, като стреля 3 от 4 от разстояние.

Поредицата е в Оклахома Сити за мач 2 в четвъртък вечер.