Кейтлин Кларк, Айова се отърси от „ръждата“, за да премине през Светия кръст в турнира на NCAA

АЙОВА СИТИ — Айова или Кейтлин Кларк не искаха началото на мартенската лудост, но за един месец, за да оцелеят и напреднат, Хокийс победиха Светия кръст с 91-65 в мача от първия кръг на NCAA турнира в събота.

„Мисля, че вероятно всички бяхме някак разочаровани през първото тримесечие“, каза Кларк. „Чувствам, че това е мач, в който искате да излезете и да доминирате от самото начало, защото това е, което ви кара да вървите. Както каза треньорът (Lisa Bluder), мисля, че играхме малко ръждясало.

Изминаха 13 дни, откакто Hawkeyes вдигнаха трофея на конференцията след мача за титлата на Big Ten Tournament и 16-ата в класацията Айова разстрои No. Номер 1 Айова не успя да се отърси от номер 16. Светия кръст.

Кръстоносците се върнаха в боя и излязоха с физическа, агресивна защита, която създаде проблеми на Хоки в началото. Като отбор, Айова стреля добре топката в тази първа четвърт – 46 процента от пода, включително 3 от 5 изстрела отвъд дъгата – но шестте проигравания на Айова (Светият кръст се превърнаха в седем точки) отричаха всякакъв потенциал. Ранна преднина, която можеше да доведе до гореща стрелба.

През второто тримесечие Айова започна да навлиза във форма, като получи няколко последователни спирания в защита и изчисти раздаването. Hawkeyes надиграха Holy Cross с 25-9 през втората четвърт, създавайки преднина от 18 точки на полувремето до края на мача.

Те видяха подобрение в това колко опасни са Hokies, особено в тази четвърт. Те започнаха серия 19-6, която включваше пет тройки от петима различни играчи, докато Кларк работеше, за да разтегне защитата и да влезе вътре, за да стигне до линията за наказателни удари. След като Айова направи поредица от спирания и щракането на атаката, преднината като че ли нарасна веднага.

READ  Голямо жури в Ню Йорк обвини бивш морски пехотинец в убийството на Джордан Нийли

„Мисля, че това е една от най-добрите страни на този отбор,“ каза Кларк, „е, че винаги сме в игра, независимо от ситуацията.“

Въпреки бавния старт на Кларк (2 от 8 от пода през първото полувреме) и шест топки през първото полувреме, старшият показа обичайното си ослепително представяне, завършвайки деня с 27 точки, 10 асистенции и осем борби (и нито едно второ полувреме обороти). Шестокурсничката Кейт Мартин записа дабъл-дабъл (15 точки, 14 борби), докато резервният нападател Адисън О'Грейди – който видя повече употреба през второто полувреме, когато Хана Стулке страдаше от симптоми на мигрена – имаше най-високите за сезона 14. Точки от пейката.

В допълнение към предполагаемото завръщане на Stuelke, Hawkeyes може да възстанови петогодишния старши гард Molly Davis за мача от втори кръг в понеделник срещу Западна Вирджиния. Дейвис, който записа средно шест точки, три асистенции и три борби този сезон, получи контузия в коляното по време на финала на редовния сезон. Наличието на още един основен играч, който да помогне на Кларк в задното поле, може да бъде от решаващо значение в понеделник, тъй като Mountaineers използват задушаваща пресираща защита на целия корт, за да принудят обръщания.