Сиксърс в Селтикс: Джейсън Тейтъм отбелязва 51 точки, докато Сиксърс записват най-лошата загуба в седми мач

БОСТЪН – Сиксърс не можаха да пробият до неделя следобед. Не са особено близки.

Селтикс преодоляха Сиксърс в мач 7 от серията от плейофи от втория кръг със 112-88 в TD Garden. Те ще играят срещу Маями Хийт на финалите на Източната конференция за втора поредна година.

Отново Sixers не успяха да преминат след кръг 2 на плейофите. Не са го правили от 2001 г.

Джейсън Тейтъм изведе Сиксърс до 51 точки, най-много в мач 7 на НБА. Джейлън Браун добави 25 точки.

Тобиас Харис се отчете с 19 точки, а Тайръс Макси със 17 точки.

Джоел Ембийд отбеляза 15 точки при стрелба 5 за 18. Джеймс Хардън записа девет точки при стрелба 3 за 11, седем асистенции и пет загуби.

Ето наблюдения върху загубата на Sixers в мач 7:

Страхотно начало на такър

И двата отбора останаха със същите титуляри, както в игра 6.

В началото изглеждаше, че двойният състав на Бостън може да повтори успеха си веднага от четвъртък. Sixers започнаха 1 за 6 от пода, пропуснаха отворени скокове и платиха за два ранни пробива в защита. Тейтъм хвърли забивка при първия си опит за гол от полето, избегна четвърти пореден кошмарен старт и Робърт Уилямс III поведе Селтикс с 8-2 с удар.

Благодарение на PJ Tucker, Sixers предизвикаха силен отговор. Тъкър направи 13-2 с две корнерови тройки по време на Sixers и любопитно, изненадващо намаляване в края на часовника за удар. В мач 6 Селтикс ясно показаха, че ценят задържането на Уилямс в боя и не се притесняват твърде много, че Тъкър ще вземе тройки. 38-годишният нападател трябва да бъде решителен, уверен и продуктивен срещу този подход. Той свърши работата.

READ  Оферти за лаптоп Prime Day 2023: Спестете от MacBook, Galaxy Books, Chromebook, Microsoft Surface и други

Тъкър завърши първата четвърт с 11 точки, вторият му най-много в цял мач през редовния сезон.

Тейтъм блести ярко

Sixers изпревариха Celtics с три точки в първия си мач без Embiid.

Де’Антъни Мелтън игра добре в края на първата четвърт и началото на втората. Той удари два изстрела, удари връщане и слагане при каране и помогна за реализирането на шестици от двата края на пода. Сиксърс записаха първите си седем точки за бърз пробив за следобеда.

Въпреки това, след като Sixers взеха преднина от 35-26, Бостън отговори с 9-0. Нито една от звездите на Sixers не беше страхотна през този участък; Хардън отбеляза 1 за 6 от пода, докато Ембийд беше 3 за 11. Хардън също получи груб фаул 1 за удар на Браун в лицето с дясната си ръка, когато Сиксърс станаха за опит за пойнтгард. След тази игра играта като цяло се влоши и стана по-интензивна. Тейтъм и Браун също бяха ефективни нападатели. Тейтъм смеси добре нещата в своите удари, които включваха завъртане и ляво слагане, което даде на Бостън предимство от 42-39.

За да завършат първото полувреме, Sixers бяха решени да докоснат Embiid до основно всяко притежание. MVP разшири физиката си, като нанесе пет фаул удара в края на втората четвърт, а решенията му не винаги бяха остри, когато беше в два отбора и Ал Хорфорд играеше звукоизолираща защита.

След обръщане на Embiid, Tatum направи крачка назад за трета. Той имаше 25 точки на полувремето, а Селтикс имаха преднина от три точки. В този момент четирикратното крило на Бостън в Мача на звездите лесно беше най-впечатляващият играч за деня. До последния вихър това беше още по-голямо свлачище.

READ  Heat води с 2-0 серия над Celtics във финалите на Източната конференция: Как интензивността на Маями победи Бостън

Той остана завинаги на 58 писти

Ембийд направи единствената си асистенция при откриването на Сиксърс от третата четвърт, ритайки топката към Харис за хващане и стрелба 3.

Следващите няколко минути атака на Sixers бяха значително по-лоши. Играейки своя шести пореден мач с изкълчено дясно коляно, Ембийд често умишлено докосваше гредата и лакътя, за да разчете защитата на Бостън и да изчака асистентите да се ангажират напълно. Това обаче често не водеше до най-добрите удари и колективното темпо на Sixers намаля по средата на мача.

Тейтъм удари както добре оспорвани, така и удобни удари, включително трудна тройка над Ембийд и тройка срещу зоната на Сиксърс. Той заслужава признание за потъването на джъмпери, които никоя защита не може да блокира.

Въпреки това, усилията на Sixers да спасят ситуацията и да противодействат на скока на Бостън през третото тримесечие бяха слаби. Много приличен външен вид не падна, но отборът загуби офанзивната си организация и хладнокръвие по време на убийствено за сезона нулево участък, който продължи от 8:02 до 1:39 в третия. Хардън допусна няколко топки и не успя да си възвърне никакъв офанзивен ритъм. След притежание, което завърши с нарушение на часовника за удар, Ембийд удари таблото само с трима от разочарование, който сви рамене към Хардън.

Когато Sixers изиграха грозна игра 6 миналата година и загубиха от Heat у дома, финалът на сезона на отбора се отрази зле на всички участници. Всяка загуба в мач 7 би била болезнена, но четвъртата четвърт беше напълно несъстезателна неделя.

Все още е трудно да се знае точно как ще изглежда сезонът, но нито един от основните въпроси, които Sixers ще трябва да разгледат, не е приятен. Старши треньорът Док Ривърс не успя отново да изведе отбора във 2-ия кръг. Harden има опция за 0,6 милиона играчи. Харис вече има четири сезона в петгодишна сделка за 0 милиона долара. Embiid е на 29 години, MVP и вече е страхотен играч на Sixers за всички времена, но все още не е играл на финалите на конференцията.

READ  Актуализации на живо за пожарите в Тексас: Сухото време и силните ветрове заплашват да засилят най-големия горски пожар в щата