Сиксърс в Селтикс: Джейсън Тейтъм отбелязва 51 точки, докато Сиксърс записват най-лошата загуба в седми мач

БОСТЪН – Сиксърс не можаха да пробият до неделя следобед. Не са особено близки.

Селтикс преодоляха Сиксърс в мач 7 от серията от плейофи от втория кръг със 112-88 в TD Garden. Те ще играят срещу Маями Хийт на финалите на Източната конференция за втора поредна година.

Отново Sixers не успяха да преминат след кръг 2 на плейофите. Не са го правили от 2001 г.

Джейсън Тейтъм изведе Сиксърс до 51 точки, най-много в мач 7 на НБА. Джейлън Браун добави 25 точки.

Тобиас Харис се отчете с 19 точки, а Тайръс Макси със 17 точки.

Джоел Ембийд отбеляза 15 точки при стрелба 5 за 18. Джеймс Хардън записа девет точки при стрелба 3 за 11, седем асистенции и пет загуби.

Ето наблюдения върху загубата на Sixers в мач 7:

Страхотно начало на такър

И двата отбора останаха със същите титуляри, както в игра 6.

В началото изглеждаше, че двойният състав на Бостън може да повтори успеха си веднага от четвъртък. Sixers започнаха 1 за 6 от пода, пропуснаха отворени скокове и платиха за два ранни пробива в защита. Тейтъм хвърли забивка при първия си опит за гол от полето, избегна четвърти пореден кошмарен старт и Робърт Уилямс III поведе Селтикс с 8-2 с удар.

Благодарение на PJ Tucker, Sixers предизвикаха силен отговор. Тъкър направи 13-2 с две корнерови тройки по време на Sixers и любопитно, изненадващо намаляване в края на часовника за удар. В мач 6 Селтикс ясно показаха, че ценят задържането на Уилямс в боя и не се притесняват твърде много, че Тъкър ще вземе тройки. 38-годишният нападател трябва да бъде решителен, уверен и продуктивен срещу този подход. Той свърши работата.

READ  Баскетболът на щата Айова надмина Хюстън, спечелвайки титлата от турнира Big 12

Тъкър завърши първата четвърт с 11 точки, вторият му най-много в цял мач през редовния сезон.

Тейтъм блести ярко

Sixers изпревариха Celtics с три точки в първия си мач без Embiid.

Де’Антъни Мелтън игра добре в края на първата четвърт и началото на втората. Той удари два изстрела, удари връщане и слагане при каране и помогна за реализирането на шестици от двата края на пода. Сиксърс записаха първите си седем точки за бърз пробив за следобеда.

Въпреки това, след като Sixers взеха преднина от 35-26, Бостън отговори с 9-0. Нито една от звездите на Sixers не беше страхотна през този участък; Хардън отбеляза 1 за 6 от пода, докато Ембийд беше 3 за 11. Хардън също получи груб фаул 1 за удар на Браун в лицето с дясната си ръка, когато Сиксърс станаха за опит за пойнтгард. След тази игра играта като цяло се влоши и стана по-интензивна. Тейтъм и Браун също бяха ефективни нападатели. Тейтъм смеси добре нещата в своите удари, които включваха завъртане и ляво слагане, което даде на Бостън предимство от 42-39.

За да завършат първото полувреме, Sixers бяха решени да докоснат Embiid до основно всяко притежание. MVP разшири физиката си, като нанесе пет фаул удара в края на втората четвърт, а решенията му не винаги бяха остри, когато беше в два отбора и Ал Хорфорд играеше звукоизолираща защита.

След обръщане на Embiid, Tatum направи крачка назад за трета. Той имаше 25 точки на полувремето, а Селтикс имаха преднина от три точки. В този момент четирикратното крило на Бостън в Мача на звездите лесно беше най-впечатляващият играч за деня. До последния вихър това беше още по-голямо свлачище.

READ  Signature Bank затворена от нюйоркските регулатори, „системен риск“

Той остана завинаги на 58 писти

Ембийд направи единствената си асистенция при откриването на Сиксърс от третата четвърт, ритайки топката към Харис за хващане и стрелба 3.

Следващите няколко минути атака на Sixers бяха значително по-лоши. Играейки своя шести пореден мач с изкълчено дясно коляно, Ембийд често умишлено докосваше гредата и лакътя, за да разчете защитата на Бостън и да изчака асистентите да се ангажират напълно. Това обаче често не водеше до най-добрите удари и колективното темпо на Sixers намаля по средата на мача.

Тейтъм удари както добре оспорвани, така и удобни удари, включително трудна тройка над Ембийд и тройка срещу зоната на Сиксърс. Той заслужава признание за потъването на джъмпери, които никоя защита не може да блокира.

Въпреки това, усилията на Sixers да спасят ситуацията и да противодействат на скока на Бостън през третото тримесечие бяха слаби. Много приличен външен вид не падна, но отборът загуби офанзивната си организация и хладнокръвие по време на убийствено за сезона нулево участък, който продължи от 8:02 до 1:39 в третия. Хардън допусна няколко топки и не успя да си възвърне никакъв офанзивен ритъм. След притежание, което завърши с нарушение на часовника за удар, Ембийд удари таблото само с трима от разочарование, който сви рамене към Хардън.

Когато Sixers изиграха грозна игра 6 миналата година и загубиха от Heat у дома, финалът на сезона на отбора се отрази зле на всички участници. Всяка загуба в мач 7 би била болезнена, но четвъртата четвърт беше напълно несъстезателна неделя.

Все още е трудно да се знае точно как ще изглежда сезонът, но нито един от основните въпроси, които Sixers ще трябва да разгледат, не е приятен. Старши треньорът Док Ривърс не успя отново да изведе отбора във 2-ия кръг. Harden има опция за 0,6 милиона играчи. Харис вече има четири сезона в петгодишна сделка за 0 милиона долара. Embiid е на 29 години, MVP и вече е страхотен играч на Sixers за всички времена, но все още не е играл на финалите на конференцията.

READ  Как да полицията gerrymanders? Някои съдии казват, че съдилищата не могат.