Баскетболът на щата Айова надмина Хюстън, спечелвайки титлата от турнира Big 12

Канзас Сити, Мисури – Щатът Айова вече излезе от пустинята.

Турнирните места на NCAA и Sweet 16 поправиха щетите, нанесени от най-лошия сезон в историята на програмата. Популярността на ураганния баскетбол беше възстановена.

Щатът Айова никога не се върна към славата от предишното десетилетие, когато Cyclones бяха национален претендент, печелейки титли и имайки истински стремежи към Финалната четворка.

Циклоните бяха добра история под старши треньора DJ Otzelberger, но не толкова в националния пейзаж.

Това се промени в събота вечер, когато Айова Стейт твърдо и победоносно се утвърди като един от най-добрите отбори в страната без съмнение.

Това е лудост в скоби: Получете шанс да спечелите награда от $1 милион в групата на баскетболния турнир на USA TODAY.

Циклоните номер 8 напълно унищожиха най-високо класирания отбор на нацията и шампион от конференцията от редовния сезон Хюстън, 69-41, за да претендират за шампионата на Big 12 Tournament.

Iowa State Cyclones спечели билета си за турнира NCAA след съботната победа за титлата на Big 12 Tournament над Houston Cougars в T-Mobile Center.

„Таванът е най-добрият отбор в страната“, каза пойнтгардът Тамин Липси за Ураганите. „Очевидно победихме Хюстън, предишния номер 1 в страната. Очевидно целта ни е националното първенство.