Антъни Едуардс надиграва Никола Йокич, докато Уулвс взимат мач 1

ДЕНВЪР – Ако попитате друга млада звезда как да влезете в сградата на защитаващите се шампиони и да вкарате 43 точки в победа със 106-99 в Игра 1, за да преминете към втория кръг, той може да го нарече така. Отчетено представяне.

Ако наистина се почувства, можеше да каже, че кражбата на домакинския корт на Минесота Тимбъруулвс от Денвър Нъгетс в събота вечер представлява сеизмична промяна в баланса на силите в Западната конференция.

Антъни Едуардс обаче не прилича на никоя друга млада звезда днес. Той няма да бъде като никоя друга млада звезда в историята на лигата.

Когато го попитаха дали Минесота ще премине първия кръг на плейофите за първи път от две десетилетия, Едуардс каза: „Не става дума да се представяме на никого. Ние знаем кои сме.“ „Излизаме и докато пазим гърба си, няма значение какво мислят другите хора.“

Едуардс се пошегува, че нямаше да се роди през 2004 г., когато Кевин Гарнет и Вълците победиха Сакраменто Кингс във втория кръг, за да направят единствения финал на конференцията в историята на франчайза.

READ  „Търсене и спасяване“ е в ход, тъй като подводницата, насочваща се към Титаник, изчезва

Независимо от миналите неволи на Вълците през следсезона, настоящият отбор има момент. Едуардс вече е с 5-0 в плейофите, включително победа над Финикс Сънс в първия кръг, изравнявайки Коби Брайънт с последователни резултати от 40 точки в историята на НБА след сезона, според ESPN. Статистика и информационни изследвания.

119-те точки на Едуардс в последните му три плейофни мача са най-много от играч на Уулвс в период от три мача в историята на отбора след сезона. В лицето на Никола Йокич той направи точно това в събота, като надмина действащия MVP на финалите на НБА и финалист от топ 3 за MVP на редовния сезон тази година.

„Честно казано, той е специален играч, много го уважавам, той може да направи всичко на пода“, каза Йокич за Едуардс. „Трябва да му отдадете уважение, колко добър е той, колко е талантлив.

Йокич завърши с 32 точки, 9 асистенции, 8 борби и 3 откраднати топки, но той стреля 11 от 25 от игра (2 от 9 от 3) и записа рекордните за мача 7 пропуснати топки. Когато го попитаха как би могъл да се справи срещу триглавата предна линия на Вълците от Карл-Антъни Таунс, Руди Гобер и Нас Рийд в мач 2, Йокич се пошегува: „Трябва да имам клонинг на себе си“.

Междувременно Едуардс записа 17 за 29 със 7 борби, 3 асистенции, 1 открадната топка, 2 блокади и само 1 загуба. Още по-забележително е, че той изстреля 7 от 10 на горещо оспорвани удари в скок в игра 1, според втория спектър. Този постсезон той стреля с 53% на силно оспорвани скачачи, най-добрият в НБА.

READ  Лого на Twitter X: Илон Мъск започва процес на ребрандиране

Въпреки несъответствието в продукцията между двете звезди, Едуардс все пак се подчини на опонента си, като същевременно отдаде дължимото на своите съотборници за резултата.

„Винаги е забавно да се изправиш срещу най-добрия играч в света, винаги е забавно да се изправиш срещу най-добрия отбор в света“, каза Едуардс. „Нашите момчета излязоха и се състезаваха тази вечер. Така че не става дума лично за мен, а за моя отбор. Те също ми дават увереност.“

Едуардс направи 5-за-5 от полето по време на серията 18-4 на Уулвс през първите седем минути на първата четвърт. Нъгетс се пребориха, за да поведат с 44-40 до полувремето, задържайки всеки играч на Минесота с изключение на Едуардс до 6-от-27 стрелба (22,2%). Вълците изостанаха в третия, като Едуардс каза, че „не прави нищо“ и „тича нагоре-надолу“, докато Таунс вкара 5-за-5, за да вкара 11 от своите 20 точки, а Майк Конли отбеляза 4. -4 за 11 от неговите 14 точки.

Четвъртият принадлежи на Едуардс, шестият играч на годината в НБА, и Рийд. Едуардс остана без гол през четвъртата четвърт и при двете загуби на Уулвс от Денвър в редовния сезон. Рийд вкара 14 от 16 в четвъртия – включително 10 директни за Вълците – за да го запечата.

READ  Изпълнителният директор на Boeing Дейв Калхун напуска, тъй като компанията е изправена пред криза в сигурността

„За човек като мен, който го видя да расте от първия ден до мястото, където е сега, мисля, че е суперзвезда, ако не е. [already] Сега,“ каза Рийд за Едуардс. „Той е невероятен играч и невероятен човек извън корта. … Той е човек, с когото искате да сте.“

А Минесота планира да остане в плейофите още малко, както се вижда от „11“, изписано с големи черни цифри на бяла дъска в съблекалнята на гостите на Бол Арена след мача. Това представлява броят победи, от които Вълците се нуждаят, за да спечелят първата титла в историята на отбора тази пролет.

„Той расте всеки ден, съзрява всяка вечер“, каза Гоберт за Едуардс. „Така че е забавно да бъда част от.“