Мартенска лудост: Грант Нелсън води Алабама зад номер 1 Северна Каролина, за да спечели първата елитна осмица от 2004 г.

ЛОС АНДЖЕЛИС — Северна Каролина се забави късно вечерта в четвъртък, като Грант Нелсън се възползва.

Нелсън беше напълно доминиращ, за да изведе Алабама до победа с 89-87 над най-високо класираната Северна Каролина в четвъртък вечер в Crypto.com Arena в Лос Анджелис. Това официално изпрати Crimson Tide в Elite Eight през 2004 г.

„Бяхме в елитната осмица в историята на баскетбола в Алабама“, каза треньорът на Алабама Нейт Оутс. „Този ​​пич се показа голям тази вечер срещу един от най-добрите големи мъже в страната.“

Темпото през първото полувреме беше смешно. Двата отбора комбинираха по 100 точки и всеки стреля по-добре от 50% от игра през първите 20 минути.

Но едва в последната част от полувремето Северна Каролина най-накрая успя да излезе напред. След тройка на Rylan Griffen около 3:30 часа до края на полувремето, Алабама остана студена. Crimson Tide успяха само с един изстрел, за да затворят полувремето с пробив от 11-2 от Tar Heels, за да вземат преднина от осем точки до полувремето. Северна Каролина направи отборно 10 тройки в първите 20 минути, до голяма степен благодарение на горещата стрелба на Кормак Райън – той направи четири от първите си пет опита от зад дъгата.

Естествено, нито един от двата отбора не можа да се справи с тази инерция. Северна Каролина пропусна първите си 10 удара от второто полувреме, шест от които зад дъгата, и не отбеляза гол от игра, докато Армандо Багот не направи пауза почти пет минути след края на периода. Tar Heels започнаха полувремето с 2-за-18 от полето и Багот пропусна широко отворено забиване с две ръце, което го накара да се спусне на корта, позволявайки на Алабама да се върне.

READ  Търсенето на изчезналия екипаж на Титаник продължава, тъй като кислородът му свършва

След като Нелсън изтръгна соло 7-0 с огромна тройка, Crimson Tide изглеждаше готов да избяга с късна победа. Но Северна Каролина отговори със собствена серия от 8-0, отдръпвайки се за малко, преди Нелсън да вземе две точки преднина с и-1 пауза.

Северна Каролина се опита да отговори, но Нелсън напълно препарира Ар Джей Дейвис на ръба.

Това доведе до нов обрат и в крайна сметка тласна Crimson Tide до победа с две точки и второто им участие в Elite Eight.

Излетът на Нелсън беше огромен за Алабама, тъй като той отчете 12 от последните си 14 точки при победата. Нелсън вкара само три точки във всеки от първите два кръга и излезе 1-към-7 от полето. Той завърши с 24 точки и вкара 6 от 9 от игра срещу Тар Хийлс.

„[I had] Цялата надежда на света“, каза Нелсън. „Тези момчета идват при мен и ми казват страхотни неща. Не започнах този турнир с най-добрите две игри. Тези хора казват: „Иди там, вземи кофа, наистина“. Това ми дава голяма увереност и аз им давам голяма заслуга.

Арън Естрада добави 19 точки за Crimson Tide при победата, а Грифен завърши 5-от-8 зад дъгата за 19 точки. Сиърс добави 18 точки.

„Наистина се гордея с него“, каза Сиърс за Нелсън. „Както той каза, той се затрудни в първите два мача. Беше невероятно да го видя как ни отведе до тази победа, защото в крайна сметка ме е грижа за победата. Не ме интересуват нито точките, нито всички похвали. На този етап от сезона всичко опира до победа.

READ  Предполагаем удар с дрон предизвика огромен пожар в депо за гориво в окупирания от Русия Крим

Багот поведе Северна Каролина с 19 точки и 12 борби, а Райън завърши със 17 точки. Дейвис завърши с 16 точки и седем асистенции, въпреки че отбеляза 0 за 9 от линията за 3 точки.

Сега Алабама се изправя срещу Клемсън в Елитната осмица в събота. Тигрите изключиха Caleb Love в играта Sweet 16 в четвъртък вечер и след това победиха No. 2 разстроиха Аризона, която ги изпрати в Елитната осмица за първи път от 1980 г. насам.

„Работим върху това през целия сезон“, каза Нелсън. „Но това не е нашата крайна цел. Добре е, че сме тук. Това е нещо в училище, нещо, което не правим, или друг път.

„Това е голямо нещо. Ще отпразнуваме това малко и след това ще продължим към следващия мач.