Какво научихме от завръщането на 76ers с плей-ин победа над Маями Хийт

От Майк Уъркунов, Ерик Корен и Тобиас Бас

Приказка за две полувремена и страхотна игра на пейката донесоха на Филаделфия 76-ърс номер 7 в схемата

С тази загуба Хийт ще играе срещу Чикаго Булс в двубой за победа или прибиране за последното място в плейофите на НБА.

Никълъс Бадум направи чудовищен мач с рекордните за сезона 20 точки и пет борби. Джоел Ембийд поведе всички голмайстори с 23 точки при стрелба 6 от 17, заедно с 15 борби и пет асистенции.

76ers отидоха на полувремето с 51-39 и продължиха да бъдат аплодирани от верните на Фили, тъй като извършиха 12 оборота през първото полувреме и Маями вкараха 17 точки. Техните борби бяха обусловени от зоновата отбрана на Маями, тъй като осем от 12-те топки на Фили бяха срещу зоната.

В началото на второто полувреме Филаделфия започна да натиска по-дефанзивно и да разчита на пейката си, а Маями имаше много малко отговори. Те запазиха играта близо до героизма на Bam Adebayo и Tyler Hero, но темпото на 76er беше твърде трудно за преодоляване. Резервната скамейка на Фили отбеляза 36 точки, а Батум направи ключова блокада на Херо в края на четвъртата четвърт, за да подпечата мача.

Какво означава тази победа за Филадефия

Sixers не просто спечелиха своята игра в турнира, те спечелиха нещо важно. Това ги поставя в плейофите като 7-и поставени, което е огромно, защото им позволява да избегнат Селтикс в първия кръг. Никс без съмнение ще бъде труден мач, но те не са Селтикс, които бяха безспорните мощни играчи от редовния сезон. Те могат да вземат влак до Ню Йорк и следващите две седмици или така ще има мач с хвърляне на монета в първия кръг.

READ  Войната на Русия в Украйна: Актуализации на живо

Това беше страхотно завръщане за Sixers. Те отчитат топлината в реално време. Нищо не е свързано като Embiid, който се бореше рано и след това пое късно. Неговите кофи за съединител и огромната асистенция на Кели Оубре младши в края на четвъртата четвърт помогнаха за запечатването на победата. — Майк Уъркунов, писател на екипа на НБА и баскетболния бизнес

Може ли Маями да организира още едно състезание за Пепеляшка?

Хийт имаше 28-мо класирано нарушение на съединителя в лигата тази година, основен предупредителен знак за потенциала на отбора през целия бавен плейоф. Маями изгради преднина от 12 точки със силата на сложна зонова защита, която ускори 76ers и създаде лесни възможности в прехода. След като Филаделфия се прегърна, Маями не можеше да произведе достатъчно голове. Освен Херо, на Маями липсваше офанзивен плюс и това позволи на Филаделфия да ги преодолее.

Хийт ще играят с Булс в Маями в петък вечер, като победителят ще се изправи срещу Бостън Селтикс в първия кръг. Въпреки това, Джими Бътлър се контузи в края на първата четвърт и когато Убре го замени, Тери Розиър, бързият гард, придобит през януари за Кайл Лоури, пропусна пет поредни мача поради контузия във врата. Бътлър не помръдна по време на някои късни притежания на Маями, стреляйки 5-за-18 през нощта. Бътлър каза, че ще му бъде направен ядрено-магнитен резонанс на коляното в четвъртък и чувства, че е по-ограничен с напредването на играта и повече наранява Хийт, отколкото им помага. Ако Бътлър бъде компрометиран и Розиер не е на разположение, Хийт ще се нуждае от малко магия, за да влезе в плейофите. — Ерик Корийн, автор на екипа на Раптърс

Можете да закупите билети за всяка игра на НБА Тук.