Звездата на Никс Джейлън Брънсън е аут с контузия на лявото коляно

КЛИВЛАНД – Звездата на Ню Йорк Никс Джейлън Брънсън контузи лявото си коляно в първата минута на неделната победа със 107-98 над Кливланд Кавалиърс.

Никс нарекоха контузията „възпалено ляво коляно“ и първоначално казаха, че завръщането на Брънсън е „под въпрос“, след което го изключиха след полувремето. Инцидентът със сигурност не предвещаваше нищо добро за мача на звездите в Ню Йорк.

При първото притежание на Никс, Брънсън отправи скок от лявото крило към фаул линията, ритайки с двата крака нагоре. Брънсън стискаше коляното си преди да се приземи и нямаше видим контакт от защитника на Кавс Айзък Окоро, който да показва нараняването. Той отскочи няколко пъти, преди да падне на корта и беше отведен в съблекалнята при 11:13 до края на първата четвърт.

Възможна причина за нараняването е секунди преди Брънсън да падне, когато той се уви около параван от съотборника си Исая Харденщайн и случайно удари коленете си в центъра. Но Брънсън завърши около екрана, улови топката и се премести, преди да коленичи във въздуха.

27-годишният Брънсън, който за първи път участва в Мача на звездите този сезон, отбеляза средно 27,7 точки и 6,7 асистенции – и двата рекорда в кариерата. Майлс Макбрайд пое мястото на Брънсън и завърши с 16 точки и пет асистенции за 47 минути. Брънсън притежава единствената минута, която не е играл в този мач. Донте Ди Винченцо поведе изчерпаните Никс с 28 точки и шест тройки, докато Джош Харт направи трипъл-дабъл с 13 точки, 19 борби и 10 асистенции. Никс са четвърти на Изток.

Този реванш от миналогодишната серия от плейофи от първи кръг между Кавс и Никс вече загуби доста блясък, като Никс липсват Джулиус Рандъл, ОГ Ануноби и Мичъл Робинсън – възстановяващи се от тежки контузии – и Кливланд без Донован Мичъл и Карис ЛеВърт. Поради леки наранявания.

READ  Азиатските пазари се понижиха, след като Credit Suisse реши да заеме милиарди

Кавс, които паднаха до 3-4 след почивката на мача на звездите и изпаднаха от второто място със загубата, получиха 21 точки от пейката от Сам Мерил. Дариус Гарланд завърши с 19 точки, а Джаред Алън вкара 18 точки.

Особено напоследък проблемът с контузията ухапа Никс. Харденщайн влизаше и излизаше от състава с ахилесова тендинопатия. Брънсън пропусна един мач във вторник поради разтежение на врата.

Рандъл, играч на звездите, е аут от 29 януари с изкълчено дясно рамо. Двамата с Робинсън (от 11 декември – операция на глезена) пътуваха до Кливланд с Никс, а Рандъл отново тренира на корта в неделя сутринта и преди мача.

„Той прави наистина добър напредък, така че се надяваме това да се случи скоро“, каза треньорът на Никс Том Тибодо за Рандъл. „Трябва да се уверите, че от медицинска гледна точка лекарите се чувстват добре за това; той се чувства добре за това. И тогава, когато това се случи – той прави всичко. Той имаше някои малки взаимодействия, но все още нищо с играч. Така че ще бъде бъде следващата стъпка.“