Sixers срещу Nets: Джеймс Хардън, Sixers започват силно плейофите с победа в мач 1

Сиксърс започнаха гладко в събота следобед в първия мач от плейофите на НБА.

Водени от Джеймс Хардън (23 точки, 13 асистенции) и Джоел Ембийд (26 точки), Нетс поведоха с 1-0 в серията от първия кръг с победа със 121-101 в Wells Fargo Center.

Хардън отбеляза седем тройки, което е най-високият му резултат от шест.

Майкъл Бриджис отбеляза 30 точки.

Бившият играч на звездите на Sixers Бен Симънс (увреждане на гръбначния нерв) е аут и за двете страни.

Мач 2 е понеделник вечер във Филаделфия. Ето наблюденията върху победата на Sixers в Game 1:

Сиксърс попречиха на Нетс да играят в техния стил

Главният треньор на Нетс Джак Вон подчерта на пресконференцията си преди мача, че Бруклин иска да наложи своя стил и да не позволи на Сиксърс да играят на половината корт.

Междувременно точките на Док Ривърс преди серията звучаха подобно на миналогодишния мач от първия кръг с Раптърс. Главният треньор на Sixers наблегна на преходната защита и играта на притежание на топката — справяне с бизнеса на защитното стъкло и избягване на обороти на топка на живо, за да подхранва преходната атака на Бруклин.

В това отношение Sixers бяха стряскащи. Б. Дж. Тъкър грабна офанзивен рикошет при първото притежание на отбора, а Ембийд удари връщане от Хардън Флатер, което в крайна сметка пропусна. Sixers всъщност свалиха осем офанзивни борда рано следобед; Ловът на Тъкър за възможни допълнителни притежания беше особено интересен. Те превърнаха раздаването на Bridges в Maxi Three на Tyree и в крайна сметка отбелязаха първите 15 точки в играта след оборот. Сиксърс не отбелязаха раздаване в продължение на близо 15 минути.

READ  Ръкописното завещание на Арета Франклин, намерено върху матрак на легло, е валидно, журито решава

Благодарение най-вече на Бриджис, Нетс започнаха добре в половината корт. Роденият във Филаделфия влезе 4-за-5 от пода, отбелязвайки 11 от 25-те точки на Бруклин през първата четвърт и притеснявайки Sixers с хитри подреждания и средна дистанция. Въпреки това, Хардън го защити добре при последното притежание на първия и наложи скок с въздушна топка.

Загрява силно, бори се с мостове

Подобно на победата на Sixers над Бруклин на 11 февруари, Нетс обърнаха играта и започнаха да изпращат незабавни, агресивни двойни екипи при всяко улавяне на Embiid, включително в средата на терена.

Въпреки че Sixers отбелязаха 6 за 22 от земята, подаването на Embiid създаде положителна атмосфера за неговите съотборници. Sixers бяха щастливи да преместят топката, независимо от това кой я отвори; Корнер три на Тъкър даде преднина на отбора от 14-9 и постави всеки от шестимата титуляри на борда. Жорж Нианг и Д’Антъни Мелтън също си разделиха тройки по време на първите си престои.

Тези двамата участваха в съставите на Sixers без Embiid. Ривърс игра в ротация от девет играчи (а Даниел Хаус младши даде на Нианг осем секунди като защита в края на първата четвърт). Paul Reid подкрепи Embiid и неочаквано изглеждаше по-удобен в мача. Той вкара два обръча при пик-енд-рол, включително завършване отляво, след като улови подаване от Хардън в края на часовника за удар. Рийд хвърли пас на Джо Харис, давайки на Сиксърс възможност за свободна игра, която Мелтън превърна в тройка. В крайна сметка Sixers направиха плюс-2 в първия си мач без Embiid.

Бриджис беше брилянтен през второто тримесечие, пробивайки дълги, издърпващи две след тройка, за да намали дефицита на Нетс до три. Тобиас Харис (21 точки при стрелба от 9 за 14) даде силен отговор от шест точки. Той незабавно отговори с тройка и след като Ембийд блокира Бриджис, Хардън хвърли невероятен отскок от далечна дистанция пред Макси. Хардън го последва с подреждане на Ембийд при поглед високо-ниско, за да направи 7-0.

READ  И екипите на Тръмп, и на Байдън скачат срещу разкриването на Пенс като защита на секретен документ

Хардън и Бридж си размениха кошове по време на забавна част в края на втората четвърт. След като Ембийд направи два фаула и Ривърс го наложи в последния 1:29 на първото полувреме, Бриджис удари Хардън в изолация и се възползва от падането на защитата на джантата от Ембийд към Рийд. Хардън започна с 3 за 11 от пода и имаше три блокирани удара през първото полувреме, но скоковете му бяха чисти. Въпреки че Бруклин стреля с 63,2 процента от пода преди почивката, той изцеди вторите три тройки късно и Сиксърс влязоха на полувремето с предимство от девет точки.

Отдавна е ясно, че ударите на Хардън ще бъдат жизненоважни за Sixers, когато Embiid е на пейката в плейофите. На този фронт Игра 1 беше очевидно окуражаваща.

Шоуто на Пол Рийд

Скокът на Ембийд беше добър за началото на третата четвърт. Той увеличи преднината на Sixers до 73-61 с едно и едно избледняване и три изоставане.

След лошо полагане на Харис, Ембийд караше с яростно намерение и едва не удари голям удар. Това беше рядка възможност за него да тръгне надолу срещу нестабилна защита. Често Ембийд трябваше да се състезава с двама защитници при всяко докосване на половината корт. Неговото вземане на решения не е светкавично, но Embiid взема правилните решения кога да извика умишлени двойни екипи, кога да хване и да се движи бързо и кога да приеме прост, отворен пас. Това със сигурност помогна на Сиксърс да затвърди позицията си на най-добрия отбор по стрелба за три точки в НБА, като постигна 21 от 43 тройки през редовния сезон. Макси нямаше голям резултатен ден с 13 точки, но той потопи 3 от 5-те си тройки и също така записа шест борби, три асистенции, нула проигравания и три отнети топки.

READ  Изпълнителният директор на Lyft казва на служителите, че трябва да се върнат в офиса

Сиксърс започнаха четвъртата четвърт с Хардън на пейката с четирима играчи. Устройството отново беше добро и Reed отново блестеше, меко казано. Той развълнува резервната скамейка на Sixers с хода си за деня – офанзивен борд, последван от хлъзгаво ръкостискане между краката, фалшива помпа и стъпка наляво преди слагане.

След това Рийд добави обратно забиване и чу скандирания „BBall Paul“ на фаул линията. Той завърши с 11 точки при стрелба 5 от 6 и четири борби за своите 13 минути.

Бруклин за кратко заплаши да се върне с три поредни тройки и Сиксърс нямаха проблем да сключат сделката. С по-малко от пет минути до края, Нетс задушиха своята дълбока пейка от играчи. Те трябва да постигнат по-добра победа в понеделник вечер.