Heat take ECF Game 1 в Бостън: Селтикс не могат да съдържат Джими Бътлър, поддържащ актьорски състав

От Джо Уортън, Джей Кинг, Стив Бъкли и Джаред Вайс

БОСТЪН – Маями Хийт не са средният осми поставен. Сега те са историческият номер. Още три победи за 8-мо място.

Хийт победи Бостън Селтикс със 123-116 в мач 1 от финалите на Източната конференция в сряда зад 35 точки на Джими Бътлър и 20 точки на Бам Адебайо.

Маями се стреми да стане вторият отбор в историята на НБА и осмият поставен след Ню Йорк Никс през 1999 г., който ще стигне до финалите.

„Изпреварвате себе си“, каза треньорът на Heat Ерик Споелстра, когато беше посочен по-горе.

Може би. Една игра не прави серия. Но, отново, Heat е редовно число във всеки случай. 8 Как изглежда семето?

Преди година по това време те бяха поставени под номер 1 и това щеше да бъде близка, горчива загуба в седем мача от същия отбор на Селтикс. Бътлър е един от най-добрите играчи в плейофите в легендарната история на Хийт, а бившият шампион Кайл Лоури сега стои на пейката на Маями.

Това ще бъде третият път, в който тези два отбора се срещат на финалите на конференцията през последните четири сезона, и общо 10-ото участие на Маями във финал на конференцията.

Хийт се борят с контузии и въпроси за състава през този редовен сезон, но вече изхвърлиха поставения под номер 1 Милуоки в първия кръг, загубиха само два пъти досега в постсезона и спечелиха мач 1 и в трите серии.

Те не са обитатели на дъното.

„Всеки, който ни брои от самото начало, изгражда този чип (на рамото ни)“, каза Адебайо. „Чувствам се, че сме един от най-добрите отбори в лигата в момента, защото нещастието ни направи.”

READ  Лейди Гага носи Харли Куин в снимки от снимачната площадка на „Жокер 2“ – Разнообразие

Мач 2 е петък в TD Garden в Бостън от 20:30 ч.

Бътлър беше 12 от 25 със седем асистенции, пет дъски и шест откраднати топки. Това беше неговият 17-ти плейофен мач с поне 30 точки, откакто се присъедини към Хийт преди четири сезона, и 11-ият му пореден плейофен мач с поне 25 точки. Бътлър е петият играч в историята на НБА, който прави това, присъединявайки се към Майкъл Джордан (8), Алън Айвърсън (3), Ръсел Уестбрук (3) и Рик Бари (2).

Адебайо играе много различна роля в тази серия в сравнение с финалите на конференцията през 2022 г. Нападението се въртеше около него и той направи пет асистенции, за да върви заедно с осемте си дъски. Адебайо изравни ЛеБрон Джеймс за най-много последователни плейофни игри в историята на франчайза с най-малко осем борби (10).

Макс Стръс, Гейб Винсент, Кейлъб Мартин и Лоури отбелязаха по 15 точки за Маями.

Селтикс, които победиха 76-ърс в мач 7 в неделя, за да стигнат до тази точка, водеха с 66-57 на полувремето, а Хийт надиграха с 40-16 в боя. Те изпревариха Маями с 46 точки в третата четвърт.

„Мислех, че първото полувреме беше добро, а през третата четвърт излязохме от въжетата и загубихме чувството за неотложност“, каза треньорът на Бостън Джо Мазула. „Бяхме готови и след това се пуснахме. … Трябва да сме готови, че когато ги надиграем, те ще отговорят и ние трябва да отговорим.

Джейсън Тейтъм излиза от най-добрия седми мач в историята на НБА, водейки Селтикс с 30 точки при стрелба от 9 от 17. Джейлън Браун добави 22 точки, а Малкълм Броктън добави 19 точки.

READ  50-ият полет на хеликоптера на НАСА за Марс - „Вече не сме на Марс, Канзас“

Стрелбата за 3 точки е сред коефициентите на Хийт този сезон в сравнение с миналия сезон. Отборът с най-добри стрелби за 3 точки в лигата през 2022 г., Маями, отбеляза драстичен спад в тази категория по време на редовния сезон. Heat намериха своя удар и изстреляха 16 от 31 от дълбочина в мач 1.

Мачът беше решен от Селтикс, които бяха втори в НБА с 43 опита за 3 точки на мач, 10 от 29 от зад дъгата.

„Имах чувството, че имаха много през първото полувреме“, каза Сполстра. „Чувствах, че имат повече, но знаем, че това е голяма част от това, което правят. Опитваме се да отнемем част от това, но е трудно.

АтлетиченНезабавен анализ:

Селтикс не можаха да спрат Бътлър, поддържащият актьорски състав

След дълга серия с муден 76ers, Селтикс не се приспособиха добре към бързата атака на Маями. Дори в първото полувреме, в което Бостън завърши с преднина от девет точки, Лоури наказа Селтикс няколко пъти в началото на часовника за удари. Филаделфия често предпочита изолацията. Heat направи част от това в мач 1, но без никакъв застой. Те отбелязаха ефикасно през първото полувреме, след което удариха Бостън с 46-25 хеймейкър през третата четвърт.

Селтикс не взеха нищо. Те допуснаха 54,1% стрелба от игра, включително 51,6% стрелба за 3 точки. Бътлър вкара 35 точки при стрелба 12 от 25, а Селтикс също не можаха да сдържат поддържащия му състав. Имаха шансове късно, но ги пропиляха. — Крал

3-та четвърт DD прекъсва към Гордън

Браун даде на феновете на Селтикс малко цък-цък в мач 7 от полуфиналите на Източната конференция, като каза, че трябва да внесат повече енергия. Какво направиха. Но третата четвърт от мача тази вечер (и евентуалният обрат на Тейтъм) показа защо феновете може да загубят тази енергия: Винаги има страх, че Селтикс ще направят нещо ужасно грешно, не само за една или две игри. — Бъкли

Селтикс имаха най-лошото тримесечие, което можете да си представите, и по някакъв начин се озоваха на поразително разстояние в края на този мач. Тогава Тейтъм го изхвърли. Тогава Тейтъм пусна краката си и спря да го стреля, преди да се върне. Бостън беше близо, но щеше да стъпи на собствените си връзки, когато имаше шанс да обърне нещата. Селтикс ще използват достатъчно физическа сила, за да попречат на Бътлър да се раздели. — Вайс

Може ли Бостън да се възстанови?

Бостън има таланта да спечели серията, но Хийт показа разликата между отбор, спечелил три четвърти, и отбор, играл 48 минути. Маями се отказват от кръстосани мачове през цялото време, но Хийт бяха свързани през целия мач и звездите на Маями имат постоянство, което не може да се сравнява. Най-добрите играчи на Селтикс изглеждаха малко неуверени на моменти, което съвпадна с пълната липса на фокус и натиск в защита през третата четвърт.

READ  Торнада и бури удариха Арканзас, Илинойс, Индиана и други щати

NBA е предназначена да наказва отбори, които не могат да поддържат темпото в защита, но Heat е създаден, за да ги унищожи. Сега смелият осми поставен, който видяхме, води финалите на конференцията. — Вайс