Heat води с 2-0 серия над Celtics във финалите на Източната конференция: Как интензивността на Маями победи Бостън

БОСТЪН — Борбата с носа с Джими Бътлър не се получи добре за Селтикс досега в тази серия.

Бостън все още водеше със седем в четвъртата четвърт на мач 2 във финалите на Източната конференция, когато Грант Уилямс започна да се бори с Бътлър. Разговорът беше толкова интензивен, че челата им се докоснаха.

Сега има малко повече разстояние между Маями Хийт и Селтикс. Бътлър вкара девет от своите 27 точки през четвъртата четвърт, включително изравняваща и зелена кофа за Уилямс, а Хийт спечели със 111-105.

„Трябва да печелите битки“, каза треньорът на Heat Ерик Споелстра, който по-късно каза: „Харесвам тази лоша версия на Джими, но вие я разбирате независимо от това. Мисля, че хората сега му обръщат повече внимание.

Хийт — влизайки в плейофите осми поставени — вече стана петият отбор в историята на НБА, който започва следсезона с три последователни победи в първия мач на пътя. Сега те приключват серията у дома и са в позиция да пропуснат първото си пътуване до финалите от 2020 г. насам. Мач 3 е в неделя в Маями от 20:30 ч.

В серията от първи кръг през 2021 г. Маями стана първият отбор на път, спечелил първите два мача от серия от плейофи, след като Далас взе първите два мача срещу Клипърс.

Добри новини за Селтикс. Клипърс се върнаха, за да спечелят сериите в седем. Също така, в серията от 2017 г. срещу Булс, Бостън се върна от дупка 0-2, след като загуби тези мачове у дома. Бътлър беше в онзи отбор от Чикаго. Шансовете за завръщане на Бостън са големи. Отборите, които губят с 2-0 във финалите на конференцията, са 6-56 в серията.

READ  Союз МС-23: Русия изстрелва резервен космически кораб за астронавти след изтичане на охлаждаща течност

Кейлъб Мартин се отличи за Хийт от резервната скамейка, постигайки рекорд в кариерата си в плейофите с 25 точки. Бам Адебайо записа 22 точки, 16 борби и 9 асистенции, а Дънкан Робинсън добави 15 точки от пейката.

Селтикс водеха с 12 точки в четвъртата четвърт. Те бяха водени с 34 точки от Джейсън Тейтъм, който не отбеляза гол от игра през четвъртата четвърт, но в крайна сметка реализира пет фаул удара. Джейлън Браун добави 16 точки, но беше 7 за 23. Бостън всъщност водеше с 12 през първото полувреме.
Селтикс допуснаха 15 обърквания за мач, който им струваше 20 точки.

„Те играха в зоната, но мислех, че ние играхме с по-добро темпо“, каза треньорът на Селтикс Джо Мазула. „Мислех, че Джейсън направи правилната игра, вкара топката там, където трябваше, независимо дали беше той или момчетата. Когато не я обърнахме, мислех, че изглеждаме добре.

Уилямс не игра в мач 1 в сряда и почти не игра в края на полуфиналната серия на Бостън срещу Филаделфия, но се завърна в ротацията за девет точки от резервната скамейка – и бъркотията с Бътлър се оказа скъпа.

Когато Бътлър отиде нос в нос широко след хубав скок на Уилямс, Бътлър го победи и след това имитира, че Уилямс е твърде малък. 17-футовият удар на Бътлър с 2:58 до края изравни играта на 100 и той изведе Маями с 12-футов 2:33 до края.

„Да, така беше“, каза Бътлър, когато го попита дали уликата с Уилямс го мотивира. „Много добър мач.

Heat завърши мача при резултат 24-9. Ударите от фаул на Гейб Винсънт направиха четири с 19,3 секунди преди края, а след като Тейтъм пропусна 3, Макс Стръс постави мача извън обсега с още два изстрела от фаул.

READ  Шефът на UAW казва, че е готов да нанесе удар срещу големите три автомобилни производители, докато преговорите започват в четвъртък

Винсент, Стръс, Робинсън и Мартин не са напуснали колежа. Всички тези две победи във финалите на НБА.

„Тази история приключи“, каза Споелстра. „Тези момчета са доказали, че са състезатели и победители.“

АтлетиченНезабавен анализ:

Спадът на Селтикс през четвъртото тримесечие

Селтикс изглеждаха в страхотна форма, когато взеха преднина от 12 точки в началото на четвъртата четвърт, но Хийт отговори бързо. Мартин, който въртеше отбора си няколко пъти през мача, удари обръча за кофа, а Робинсън проби две последователни тройки.

Маями доминираха в останалата част от играта. Бътлър удари няколко големи кофи, включително един над Уилямс, малко след като двамата се изправиха един срещу друг и си поговориха за боклук. Адебайо спечели чашата и атаката на Селтикс изчезна в последните минути.

Беше шокиращ крах у дома да оставим Бостън при пасив от серия 2-0. – Крал

Интензивността на Жегата изтласква Селтикс от зоната им на комфорт

Селтикс задържаха Хийт там, където искаха, и тогава искрата пламна. Джо Мазула включи Уилямс в неговата ротация за по-продължителни минути, като му помогна да възвърне последователността в защита, която липсваше по време на катастрофалната трета четвърт на мач 1 и да удари някои ключови точки, за да изведе Бостън напред в критичното време.

Но след това той действително се сблъска с Бътлър, което постави началото на суперзвездата на Маями, който продължи да погребва удар след удар над Уилямс, за да изтрие преднината на Бостън от 12 точки в критичното време. Селтикс пропуснаха куп широко отворени 3s и не можаха да получат спиранията, от които се нуждаеха, след което Мазула избра да не завърши четирите с около 20 секунди до края.

READ  Прогноза за района на DC: Приятно мека Великденска неделя

Това доведе до луд Тейтъм 3, който пропусна и постави Бостън на катастрофално място с 2-0. Това беше още един отличен пример за това как интензивността на Жегата изтласка Селтикс от зоната им на комфорт и издигна целия им подход към играта. – Вайс

(Снимка: Натаниел С. Бътлър / NBAE чрез Getty Images)