Съветът на Джоел Ембийд към борещия се Джеймс Хардън – „Бъдете агресивен“

Тим БонтемпсESPN6 май 2023 г., 00:31 ET5 минути четене

Съобщението на Ембийд към Хардън: „Продължавайте да снимате“

Джоел Ембийд се надява Джеймс Хардън да продължи да стреля и да остане агресивен в мач 4 срещу Селтикс.

ФИЛАДЕЛФИЯ – По-късно Джеймс Хардън имаше втора поредна ужасна вечер на стрелба – Филаделфия 76-ърс загубиха от Бостън Селтикс за втори пореден мач в полуфиналите на Източната конференция – и Джоел Ембийд изпрати съобщение до своя пойнтгард, който се насочва към мач 4.

„Искам да кажа, говориш с него, продължавай да стреляш“, каза Ембийд след победата на Бостън със 114-102 в Игра 3. „Бъди агресивен. Не може да бъде твърде високо, не може да бъде твърде ниско. Някои вечери ще правите много други удари, много по-трудни, а някои нощи няма да ги правите. Така че става въпрос за намиране на други начини за влияние върху играта.“

За съжаление влиянието на Хардън в игра 3 беше отрицателно за 76ers. След като събра най-добрия плейофен мач в кариерата си, като изравни кариерата си с 45 точки при победа над Филаделфия в мач 1, той последва това представяне, като отбеляза 2-за-14 в мач 2 в сряда вечерта и 3-за -14 при загубата в петък вечер в Wells Fargo Center. Изложба.

Според статистиката и информацията на ESPN, стрелбата 5-за-28 в тези два мача е най-лошият резултат в кариерата на Хардън през този период.

На въпрос след мача дали Бостън е направил нещо, за да го забави след представянето му в Игра 1, Хардън просто каза: „Не“.

Гардът на Селтикс Малкълм Броктън не се съгласи, като каза, че Селтикс са се опитали да забавят Хардън, като Джейлън Браун е особено ефективен в защитата му.

„Нарочно го затрудняваме“, каза Броктън. „Той излезе в мач 1 и беше невероятен при победата им. Ние не искаме той да играе така повече, така че трябва да бъдем колкото се може по-физически с него. Принуждавайте го да прави трудни удари, карайте го да се чувства неудобно и наистина научете се да се състезавате.“

Треньорът на Сиксърс Док Ривърс многократно е казвал, че Филаделфия трябва да играе с повече сила. Той вярваше, че отборът има пътища за атака, но не успя да се възползва от тях. На няколко пъти Хардън влизаше в боя, но изглеждаше нищо неподозиращ – което често водеше до пропуски

„Няколко пъти си помислих, че сме излезли и си помислих, че имаме пътя“, каза Ривърс. „Това е, за което говорихме, агресивно, навлизане в боя със скорост, правене на отигравания, ако дойдат, и не мисля, че го направихме.“

Това беше особено вярно през първото полувреме, когато Хардън направи пет от 11-те пропуснати топки на Филаделфия, които доведоха до преднина на Селтикс с 57-50 на полувремето, която никога нямаше да отстъпят.

„Трябва да видя мача,“ каза Хардън, когато го попитаха за тези забивания вътре, „но съм много добър с баскетболните инстинкти. Знам кога да отбележа, знам кога да подавам.

„Така че съм сигурен, че много от тях играят перфектно.“

Втората поредна тежка вечер на Хардън засенчи подобна дрънка от колегата му гард Тайръс Макси, който завърши мача със стрелба 4-за-16 и те комбинираха, за да стигнат до 2-за-14 при стрелба за 2 точки. Като отбор, 76ers изстреляха само 15 от 41 (36,6%) при стрелби за 2 точки през нощта. Ако премахнете снимките на Embiid от този брой, той пада до ужасните 7 от 24 (29,2%).

Селтикс имаха седем блокирани удара – включително три от Робърт Уилямс III – и Ембийд каза това, което се виждаше с невъоръжено око по време на мача: многократното предизвикване на Селтикс на ръба не беше най-добрият начин за подход. игра.

„Очевидно трябва да си агресивен и все пак да избираш неговите места“, каза Ембийд за Макси. „Робърт Уилямс е много добър в защитата и блокирането на удари, така че можете да го карате небрежно. Можете да направите част от това, но колкото и атлетичен да е той, той ще го блокира или ще промени удара. Мисля, че сте. Имате да останеш спокоен и да играеш с най-доброто си темпо, вместо да атакуваш и да вървиш бързо. .Мисля, че това наистина е проблем. Но както казах, същата работа [Maxey]. Без паника. Трябва да се установим.“

Ембийд и Ривърс също посочиха, че Бостън спечели 50-50 топки и получи няколко навременни борби в нападение – четири от които дойдоха през четвъртата четвърт, когато Селтикс отблъснаха някои предизвикателства на 76ers с навременни удари за 3 точки, включително два пъти Броктън по-късно фалшив Защитници на Хорфорд преди източване на тройки.

В крайна сметка, Embiid каза, че 76ers ще играят добре в игра 4, започваща в неделя следобед, ако искат да останат живи в тази серия.

Ембийд, който завърши с 30 точки, 13 борби, 3 асистенции и 4 блокади за 39 минути, прие наградата за MVP на НБА на емоционална церемония преди мача. Артър се натъква на него в съда. „Трябва да си върша работата. Всички момчета, всеки знае ролята си, трябва да си върши работата. Играчите трябва да се покажат. Очевидно можете да направите каквито искате промени. Но ако играчите не се справят, те не се появяват и ние не правим снимки, това е наша сметка

„Трябва да бъда по-добър. Всички трябва да сме по-добри. Не бяхме добри в последните два мача. Без бързане… само малките неща. Защитаваме ги добре в половината корт. .. това са ситуации с пропусната топка, борби в атака и те събарят 3s.“ Или вкарват от това и това променя всичко.“

READ  Как американските военни ще използват плаващ кораб, за да доставят помощ в Газа