Обявени са началниците на мача на всички звезди на НБА за 2023 г

ЛеБрон Джеймс (вляво) и Янис Адетокумбо ще бъдат капитани на Мача на звездите на НБА през 2023 г.

ЛеБрон Джеймс попълни рекорда на Карим Абдул-Джабар за кариерата на НБА с голове. Сега той хвана Абдул-Джабар на друга страница от книгата с рекорди на All-Star.

Джеймс бе избран за 19-ти път в Мача на звездите на НБА в четвъртък, изравнявайки звездата на Лос Анджелис Лейкърс Абдул-Джабар за най-много избори в историята на лигата. Джеймс – най-добрият гласоподавател – ще бъде капитан на един от отборите за Мача на звездите на 19 февруари в Солт Лейк Сити, докато лидерът в анкетата на Източната конференция Янис Адетокумбо от Милуоки Бъкс ще бъде капитан на другия.

• Лука Дончич (Далас Маверикс)

Това е шестата година, в която НБА използва дизайна на капитана за Мача на звездите; Джеймс беше капитан всеки път, записвайки рекорд от 5-0 за годината. Адетокумбо е капитан за трети път, след като притежаваше този франчайз през 2019 и 2020 г.

Джеймс и Адетокумбо ще ядат Изберете техните екипи Точно преди мача в Солт Лейк Сити, наскоро обявеният обрат и напускането на минали години, в които капитаните бяха избрани седмица или две преди уикенда на All Star.

Без промени поради контузия, другите осем титуляри, които ще изберат, са: двукратният действащ MVP на НБА на Денвър Никола Йокич, лидерът в НБА по голмайстори Лука Дончич от Далас, Стивън Къри от Голдън Стейт, Джейсън Тейтъм от Бостън, съотборници от Бруклин. Кевин Дюрант и Кайри Ървинг, Донован Мичъл от Кливланд и Зион Уилямсън от Ню Орлиънс.

READ  След 60-годишна възраст 10 000 стъпки може да не са валидна фитнес цел

„Определено съм благословен и смирен да бъда част от това“, каза Мичъл по време на телевизионното съобщение за откриването по TNT. „Да бъда част от моя четвърти All-Star и сега да бъда титуляр, не мога да бъда по-щастлив.“

Голямата интрига е третото място в източното предно поле, където Джоел Ембийд от Филаделфия е №1 в надпреварата за реализатори на НБА в четвъртък с 33,4 точки. Завършил номер 2 — Странният човек след Адетокумбо, Дюрант и Тейтъм зае първите три места в бюлетината.

Титулярите – трима нападатели и двама гардове от всяка конференция – бяха избрани чрез комбинация от три различни гласувания: гласуването на феновете представляваше 50%, гласуването на медиите за 25%, а гласуването на играча от НБА за финалните 25%.

Резервите, избрани чрез гласуване на треньорите в лигата, ще бъдат обявени на 2 февруари. Сред играчите, които заслужават сериозно внимание: Деймиън Лилард от Портланд, Шай Гилгеус-Александър от Оклахома Сити, Джейлън Браун от Бостън и Бам Адебайо от Маями.

Джеймс е на 157 точки от общо 38 387 точки в кариерата на Абдул-Джабар. При сегашната си средна стойност от 29,9 точки на мач, Джеймс ще има нужда от повече от пет мача, за да счупи рекорда – и ако не пропусне мач междувременно, ще бъде на път да надмине Абдул-Джабар на 7 февруари. Домакинен мач срещу Оклахома Сити.

Това означава, че по време на уикенда на All-Star, ако Джеймс вече е преминал рекорда, това може да е празник на Абдул-Джабар, който счупи рекорда, държан от близо 40 години.

READ  Върховният съд е готов да отхвърли освобождаването от студентски заем

„Като пресмятаме кога това може да се случи, вероятно ще се случи преди паузата на мача на звездите“, каза комисарят на НБА Адам Силвър миналата седмица в Париж. „Ако това се случи преди паузата на мача на звездите, тазгодишният мач на звездите в Солт Лейк Сити изглежда като идеалната възможност да го почетем.“

Сега Джеймс е изравнен с Абдул-Джабар за повечето селекции от Мача на звездите и ако Джеймс играе в Солт Лейк Сити, той ще стане първият играч в историята на НБА, който наистина се е появил в 19 мача на звездите. Абдул-Джабар е избран за играта през 1973 г., но не играе.

Това щеше да бъде още едно влизане в дълъг списък с рекорди на звездите за Джеймс. Първият играч, избран за 19 поредни Мача на звездите – до четвъртък, точно три години от четвъртък, януари. Той сподели този рекорд с 18-кратния избор Коби Брайънт, легендата на Лейкърс, който почина на 26, 2020 г. .

Ако той наистина започне, това ще бъде 19-ият за Джеймс, още четири в историята на лигата; Браянт направи 15 старта. 19 поредни старта отбелязват още една серия от All-Star; Боб Кузи има втората най-дълга серия с 13 поредни старта.

Джеймс също е лидер в мача на звездите по минути, точки, реализирани и опитни голове от игра.