ЛеБрон се подготвя за „следващото предизвикателство“, след като Лейкърс спечели мач 3

Дейв МакменаминСценарист на ESPN7 май 2023 г., 02:29 ч. ET4 минути четене

ЛОС АНДЖЕЛИС – Победата на Лейкърс със 127-97 в мач 3 над Голдън Стейт Уориърс в събота означаваше, че Лос Анджелис започна втората си поредна серия с победа, последвана от загуба, след което още една победа, за да стане две. 1.

Лос Анджелис загуби с 27 в четвъртък и спечели с 30 два дни по-късно – и ЛеБрон Джеймс призовава съотборниците си да игнорират шума, който излиза след изхода на всеки мач.

„За младите хора, които не са били част от постсезона или не са имали много опит в постсезона, стойте далеч от телевизията и социалните медии“, посъветва Джеймс, след като отбеляза 21 точки, осем борби и осем. помага. „Печелите игра и всеки е най-добрият играч в света; губите игра и те хвърлят мръсотия върху вас. Наистина е толкова просто. Просто тренирате ума си за следващото предизвикателство. И „Какво е следващото предизвикателство? Тази игра свърши, играхме добре. Добре. , страхотно. Но имаме още един в понеделник.

Антъни Дейвис се превърна в лицето на възходите и паденията на Лейкърс след сезона, като някои фенове предполагат, че прякорът му, AD, е „Алтернативни дни“ поради вариациите в играта му от вечер към вечер.

Само в девет мача досега – малък размер на извадката в сравнение с постоянството, което той показа в 56 мача през редовния сезон, където отбеляза средно 25,9 точки, 12,5 борби и 2,0 блока – Дейвис продължи да играе горещо и студено в събота.

Той започна серията с 30 точки и 23 борби в 1 победен мач. Той загуби втората игра с 11 и 7 ръна. След това бяха 25 точки и 13 борби в игра 3.

READ  SpaceX разкрива нови подробности за третия тестов полет на Starship

Дейвис каза, че след като Лейкърс стигнаха до 6-3 в плейофите – на 10 победи от титла – той не е чул никакви критики за представянето му и не вярва, че подходът му варира от мач на мач. Номерата му са там.

„Не съм в социалните медии“, каза Дейвис. „Моите съотборници не говорят за това, моят кръг, моят вътрешен кръг не говорят за това, така че аз не говоря за това. [heard about it]. Това е лудост.“

Дейвис беше 7-от-10 от полето и 11-от-12 от фаул линията в игра 3. Той беше 5-за-11 от полето (1-за-1 при наказателни удари) в игра 2 и 11-за-19 (8-за-8 при наказателни удари) в игра 1.

„Същите удари като в мач 1, същите удари в мач 2. Направих мач 1 и пропуснах мач 2“, каза той. „Същите удари, които направих в мач 2, имах и в мач 3. И пропуснах в мач 2, направих и в мач 3. Така че гледам на това, защото пропуснах удари. Не направих нищо различно.

„Знам, особено по това време на годината, слагам всичко на пода и мога да го направя.“

Най-голямата промяна в подхода на Лейкърс в мач 3 беше, когато треньорът Дарвин Хам включи Лони Уокър IV в ролята на Трой Браун младши и Малик Бийзли. Уокър, който игра общо 27 минути в съботните плейофи, вкара 12 точки при стрелба 4 за 6 за 25 минути, добави четири борби и две отнети топки.

Най-голямата разлика в представянето на Лейкърс беше тяхната периметърна защита. След като позволиха на Уориърс да направят 42 тройки в първите два мача – най-много тройки, направени в два мача, за да започнат серия – Голдън Стейт отбелязаха 13 от 44 (29,5%) в игра 3.

READ  Какви сценарии за плейофи на НБА все още се играят в последния ден от редовния сезон?

„Ние сме един от най-добрите дефанзивни отбори в лигата, ако не и най-добрият“, каза Джеймс, повтаряйки същата реплика, която каза след загубата в мач 2. „И за да разгърнем потенциала си, трябва да се защитаваме на високо ниво. И няма отбор в тази лига, който да те тества повече от Голдън Стейт.“

Започвайки с първите 11 точки през първата четвърт, включително 21 точки от Д’Анджело Ръсел при 8-за-13 стрелба, Лейкърс знаеха, че нищо в мач 3 не може да гарантира какво ще се случи в мача в понеделник. 4 от този полуфинал на Западната конференция в Лос Анджелис или игра 5 в сряда в Сан Франциско или след това.

Като се класират за плейофите, Лейкърс могат да контролират играта си с енергия, усилия и спешност, точно както Хам проповядва, откакто се бори да навакса 2-10 в началото на сезона.

Изстрелите падат. Изстрелите ще пропуснат. Краката на играчите са свежи в един мач и уморени в следващия.

Все пак, както казаха Джеймс и Дейвис в събота, мисленето на Лейкърс е стабилно, стига да са дисциплинирани.

„Няма нищо лошо в това, дефицитът, без значение какво печелим, 30 не представя кой всъщност е отборът. Загубата на мач 2 не представя кои сме ние“, каза Хам. „Ще бъде битка докрай.