Антъни Дейвис, Лейкърс Уориърс водят с 1-0 в сериите

Голдън Стейт Уориърс почти направиха голямо завръщане във вторник вечер в Чейс Център.

Този тласък обаче започна малко късно.

Антъни Дейвис и Лос Анджелис Лейкърс победиха Уориърс със 117-112 в мач 1 от полуфиналните серии на Западната конференция в Сан Франциско. Лейкърс поведоха с 1-0 в серията, след като бяха изхвърлени от плейофите от Мемфис Гризлис в първия кръг на плейофите.

Дейвис беше абсолютно доминиращ и при победата. Дейвис вкара 11 от 19 от терена с 30 точки, 23 борби, 5 асистенции и 4 блокади.

„Знаем, че те са едни и същи защитаващи се шампиони, човече“, каза Дейвис по TNT. „Видяхме какво направиха срещу Зак… никаква преднина не беше безопасна с тях. Очевидно видяхте, че могат да се разгорещи по всяко време. Това е просто начин на мислене за нашия отбор, знаейки, че ако спечелим в тази сграда, можем да вземем този отбор падна. Това ни дава увереност.

Уориърс се събраха в последните минути, въпреки че Лейкърс усетиха пълна крачка напред през второто полувреме. След като изпаднаха в дупка от 14 точки през четвъртата четвърт, Уориърс направиха серия от 14-0 за почти петминутен период с чифт големи тройки от Джордан Пуул и Стивън Къри.

Последната тройка на Къри обаче беше последната, отбелязана от Голдън Стейт. Лейкърс държаха Уориърс без гол през останалата част от пътя и свалиха няколко наказателни удара в последните секунди, за да осигурят победа с пет точки.

Антъни Дейвис и Лос Анджелис Лейкърс победиха Голдън Стейт Уориърс в мач 1 от техните полуфинални серии на Западната конференция във вторник вечер. (Езра Шоу/Гети изображения)

Първото полувреме беше битка, която веднага даде тон за това, което би трябвало да бъде страхотна серия в Калифорния. Дейвис изпусна 23 от своите 30 точки през първото полувреме и изведе Лейкърс до преднина от една точка на почивката. Водени от 18-те точки на Клей Томпсън през първото полувреме, Уориърс вкараха 13 тройки в първите 24 минути. Лейкърс, от друга страна, излязоха 1 от 8 зад дъгата.

READ  Илон Мъск струва 20 милиарда долара в Twitter

Лейкърс се отдръпнаха за кратко в третия, благодарение на големия резултат от 13-3, който ги задържа в двуцифрено число за първи път през цялата нощ. Голдън Стейт не изоставаше дълго и се върна в него благодарение на дивото забивка на Гари Пейтън II срещу Джеймс. Шлемът обаче някак си не впечатли много по-големия Пейтън.

Лейкърс увеличиха преднината си до осем в края на третия и те получиха три безплатни точки в последните минути, когато Дреймънд Грийн изгони Дейвис за технически фал за спор със съдия. Линия за свободно хвърляне. Лейкърс бяха 21 от 23 от линията за наказателни удари след три четвърти.

Това доведе до късен натиск от страна на Уориърс, който беше краткотраен.

Къри поведе Голдън Стейт с 27 точки при загубата, докато Томпсън завърши с 25. Пул също добави 21 точки от пейката. Това трио комбинира, за да направи 18 от 40 от зад дъгата. Кевън Лууни добави 10 точки и 23 борби. Той записа най-малко 20 борби в четири мача досега през този следсезон.

Джеймс добави 22 точки и 11 борби във вечерта на Дейвис с 30 точки. Денис Шрьодер завърши с 19 точки, а Д’Анджело Ръсел добави 19 точки и 6 асистенции. Въпреки че направиха само шест удара зад дъгата, Лейкърс стреляха близо 47% от полето като отбор и направиха 25 наказателни удара. По-важното е, че те спечелиха 15 от последните си 19 мача.

Мач 2 от серията е насрочен за четвъртък вечерта в Сан Франциско.