Юрген Клоп: Ливърпул е парализиран от поражението в първия мач от Реал Мадрид

Юрген Клоп смята, че Ливърпул е бил твърде пасивен в първата си загуба от Реал Мадрид в осминафиналите на Шампионската лига.

Ливърпул увеличи с два гола напред благодарение на Дарвин Нунес и Мохамед Салах, но дупка на Винисиус Жуниор изравни резултата преди полувремето.

Испанските гиганти вкараха два гола през втората част от Карим Бензема и още един от Едер Милитао, за да осигурят победа с 5-2 за Реал.

Говорейки след мача, Клоп почувства, че отборът му е загубил инерция след първия гол на Реал в мача.

Той каза пред BT Sport: „Началото беше страхотно, накратко, как искахме да играем. Създадохме проблеми навсякъде, нашият прочит на играта, супер интензивен старт, 2-0.

„Първият гол… станахме малко пасивни, малко по-високо на терена. Не ги преследвахме, трябваше да ги гоним, защото това е отбор, когато си пасивен, получаваш наказание. Разбрахме, този момент. Да, вторият гол беше шамар. Не трябва да се случва, може да се случи. , 2-2 е.

„При притежанието трябва да държиш топката, но особено през второто полувреме губехме топки в странни моменти. Първото полувреме играхме трескаво в полупространствата, през второто полувреме имахме грешни играчи в полупространствата: играхме с топката там и те можеха да я спечелят.

„Организирането на защитата е голямо предизвикателство, защото оставят Бензема и Винисиус на терена.

В резултат на това Ливърпул ще трябва да пътува до Сантяго Бернабеу, за да спечели с три гола разлика, за да наложи продължения. Те ще се нуждаят от четири гола и не могат да се откажат от надеждата да продължат към четвъртфиналите.

Въпреки че Клоп осъзнава предстоящото предизвикателство, той настоява, че отборът му ще даде всичко от себе си на реванша.

READ  Надявайки се да се върна в град, който може да се върне малко по малко

Клоп добави: „Ще отидем в Мадрид и ще играем футболен мач. Ако искаме да вкараме там, всяка контраатака ще бъде възможност за тях. Трябва да се поучим от тази вечер.

Ливърпул следва да гостува на Кристъл Палас във Висшата лига тази събота.