Ролята на Нъгетс в Игра 3 е съсредоточена върху завършването на удара на Вълците

Андрю ЛопесESPN4 минути четене

25-те точки на Майкъл Портър младши доведоха Нъгетс до преднина от 3-0

Майкъл Портър младши изведе Тимбъруулвс до 25 точки, докато Нъгетс поведоха с 3-0 в серията в Минесота.

МИНЕАПОЛИС – По-късно След като Денвър Нъгетс победиха Минесота Тимбъруулвс в мач 3 от серията от първия кръг в петък вечерта, техният фокус се насочи към постигането на нещо, което никога не са постигали в историята на франчайза: победа в плейофите.

Победата на Нъгетс със 120-111 им даде преднина от 3-0 в серията и ги постави в позиция да довършат работата в неделя.

„Напреднахме с 3-0, нашето мислене в момента – без неуважение към T-Wolves, защото става дума за нас – но не искаме да се връщаме в Денвър“, каза треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун.

Центърът на Нъгетс Никола Йокич, който завърши с 20 точки, 12 асистенции и 11 борби за седмия си трипъл-дабъл в кариерата, каза, че Денвър не иска да свали крака си от газта, след като взе първите два мача от серията у дома. Той се присмя на идеята, че Нъгетс не трябва да спечелят мач 3, като каза, че няма смисъл за него.

„Не искаме да им даваме живот“, каза Йокич. „Искахме да бъдем агресорите. Искахме първи да ги ударим. Искахме те да реагират на нас. Това беше нашият план. Мисля, че свършихме добра работа.“

Ако Денвър спечели мач 4, това ще бъде първият удар в историята на плейофите на франчайз с каквато и да е продължителност. Това беше вторият път, когато Нъгетс спечелиха с 3-0 в серия срещу Далас Маверикс на полуфиналите на конференцията през 2009 г. Те загубиха мач 4 в Далас, преди да се върнат и да прекратят поредицата в мач 5.

LA Clippers, Memphis Grizzlies и Timberwolves – Нъгетс са един от четирите франчайза в историята на франчайза без серия, присъединявайки се към LA Clippers, Memphis Grizzlies и Timberwolves – които искат да избегнат седем мача за първи път.

„Знаем, че ще бъде труден мач да затваряме серия толкова много пъти“, каза Малоун. „Сигурен съм, че ще намерим начин. Нека не си мислим, че „Хей, можем да се върнем и да го затворим в Денвър“. Нашият начин на мислене трябва да бъде да го затворим в мач 4.

Минесота започна мача като агресор и изгради ранна преднина, подхранвайки енергията на разпродадената публика в Target Center. В края на четвъртината обаче Денвър изравни резултата и контролираше мача през останалата част от пътя.

„Знаехме какво трябва да направим“, каза гардът на Нъгетс Джамал Мъри. „Те излязоха агресивни. Излизат по начина, по който трябва да бъдат. Мисля, че свършихме добра работа, като се справихме с натиска и се успокоихме.“

Майкъл Портър-младши поведе Нъгетс с 25 точки и добави девет борби. Шест Нъгетс отбелязаха двуцифрени точки, включително Крисчън Браун, който имаше девет точки, и Джеф Грийн, който имаше осем.

Портър похвали дълбочината на отбора, че продължава да играе на високо ниво, дори ако Йокич трябваше да отсъства.

„Мисля, че Арън [Gordon] И Джеф ни дава разнообразен състав, който не виждахме много през редовния сезон, но работи добре за нас, защото можем да превключим от един на пет и след това се опитваме да спираме и да бягаме,“ каза Портър. “ Нападението изглежда малко по-различно, когато Джок не е там, но ние работим по него. Имаме много момчета, които могат да правят много различни неща.“

Timberwolves събраха много по-добри усилия от всички страни, отколкото в Игри 1 или 2, но това не беше достатъчно.

Антъни Едуардс завърши с 36 точки и направи повече наказателни хвърляния (15), отколкото опита като отбор (13). Карл-Антъни Таунс имаше 27 точки при стрелба 10 от 17.

Едуардс стана четвъртият играч в историята на НБА, който достига 30 точки в последователни плейофни мачове на 21 или по-млади години, присъединявайки се към Леброн Джеймс, Трейси Макгрейди и Коби Брайънт. Едуардс отбеляза 77 комбинирани точки в последните си два плейофни мача, изоставайки само от Джеймс (83 и 79) в историята на НБА от играчи на 21 или по-млади години.

Старши гардът Майк Конли каза, че загубата в петък е разочароваща. Минесота направи игра с едно притежание на топката в началото на четвъртата четвърт и намали преднината до пет три пъти през последните шест минути, но не успя да намали разликата.

„Момчетата играха силно“, каза Конли. „Имаше някои повреди тук и там. Те наистина ни позволиха да получим малко място там. Като цяло разчитахме на много различни момчета да влязат в играта и да ни дадат минути, и това е едно, което успяхме. Бих искал да получа обратно.“

READ  САЩ се подготвят за значителна иранска атака срещу американски или израелски активи в региона следващата седмица