Победителят в мача на Джеймс Хардън издигна Sixers до победа със 116-115 след продължения, за да изравни серията с Boston Celtics.

Публиката на Wells Fargo Center, която размахваше рали кърпи повече от два часа по време на мач 4 в неделя следобед, спонтанно избухна в друг ход – скандирания „не е добре“ с надеждата, че тройката на Маркъс Смарт е напуснала ръцете му след финала на продълженията . ехолот

Когато видеоповторението беше потвърдено, феновете на домакините побесняха.

Сиксърс удържаха победа със 116-115 – печелившата игра за три точки на Джеймс Хардън, предшествана от много късен удар на Смарт – за да ги изведе до равенство 2-2 и да възкреси полуфиналната си серия от Източната конференция.

Серията вече е гарантирано завръщане в Игра 6 във Фили след страхотно представяне на Хардън, който вкара 42 точки при 6-от-9 стрелба от далечно разстояние и добави девет асистенции и осем борби след комбинирано 5-0. -28 от пода в игри 2 и 3. Наскоро избраният за най-полезен играч на НБА Джоел Ембийд, който продължава да играе с изкълчено коляно, отбеляза 34 точки, 13 борби и четири асистенции при бърз обрат след мач 3 в петък.

Беше подходящо, че се свързаха в печелившата игра, когато Ембийд намери Хардън от дясната страна за дълбок удар.

Въпреки това, Sixers трябваше да поддържат темпото с яростното рали на Celtics от 16 точки в третата, за да вземат преднина от пет точки с по-малко от две минути оставащи. Хардън форсира продължения с флуатър, който изравни резултата до 107 с 16,1 секунди до края на играта, преди да фалира интелигентен опит за три точки точно преди сирената.

Бостън дръпна дори при 96-96 в началото, Джейсън Тейтъм последва тройки на Смарт и Джейлън Браун със загребващо обратно слагане с по-малко от шест минути игра. Тогава, след като Embiid и Tyrus Maxey бяха блокирани на ръба, Al Horford излетя в лентата за забивка и отпразнува със свиване на рамене към бившата си публика.

READ  Индия, Япония, Южна Корея „засегат най-силно“, ако петролът достигне 100 долара

Последователни тройки на Смарт и Малкълм Броктън доведоха това до 105-100, пауза на Хардън и старомодна игра с три точки на Пи Джей Тъкър изравниха играта на 105 минута преди края. наляво

Сиксърс водеха с 16 точки през първото полувреме, когато Хардън Ембийд хвърли авансов пас с по-малко от две минути игра преди полувремето. Те държаха двуцифрен аванс през по-голямата част от третото тримесечие, като вкараха само 15 точки в последния период, за да подхранват завръщането на Бостън.

Джейсън Тейтъм поведе Селтикс с 24 точки, 18 борби и 6 асистенции, докато Джейлън Браун има 23 точки и 5 асистенции. Малкълм Броктън, шестият играч за годината в НБА, добави 19 точки и осем борби от пейката.

Мач 5 е във вторник вечер в Бостън преди 6-ти в четвъртък вечер в Wells Fargo Center.

Гардът на Сиксърс Джеймс Хардън вдига юмрук, след като отбеляза кош от три точки в продължението срещу Бостън Селтикс по време на мач 4 от полуфиналните плейофи на Източната конференция, неделя, 7 май 2023 г., във Филаделфия..Прочетете ощеЙонг Ким / щатен фотограф

Бис на Хортън

Публиката на домакините отговори със смесица от вълнение и сарказъм, когато той смени ударите през първата четвърт, много преди решаващите кошове на Хардън в късния мач.

Но след това сцените продължиха да падат. и падане. и падане. Той погреба седем от първите си осем опита – повече, отколкото в игри 2 и 3 – и вкара 21 точки за първото полувреме.

12 от тези точки дойдоха през първите пет минути на втората четвърт, за сметка на обичайната почивка на Ембийд. Той удря тройка, докато пада на пода. Когато джъмпър на набиране премина през мрежата при следващото притежание на Sixers, той вече беше отправил повече удари, отколкото в петъчната игра 3 загуба. След това дойде плувка. И още един дълбок удар. И още един.

READ  Разследването на NTSB за дерайлиране на влак в Охайо сочи прегрял колесен лагер

След това Хардън отбеляза две тройки през третата четвърт, едната от които върна Сиксърс със 76-61, което накара него и Ембийд да аплодират публиката, докато се насочваха към пейката за таймаут.

» Прочетете повече: Д’Антъни Мелтън се развива в постоянен участник в плейофите за Sixers

Скъпо начало в защита

Сиксърс бяха до голяма степен водени от защитата си по време на първото полувреме с 16 точки, държейки Селтикс на 38,3% от пода.

Офанзивните борби на Бостън последваха бурното начало на Джейлън Браун, който направи първите си пет удара и вкара 12 от първите 14 точки на своя отбор. Но останалите Селтикс отбелязаха 2-за-16 през първата четвърт. Тейтъм пропусна първите си осем удара от първото полувреме, преди да удари скок в последната минута преди полувремето.

Джоел Ембийд, център, отбелязва гол със съотборника си Джеймс Хардън по време на втората четвърт срещу Бостън Селтикс по време на мач 4 от полуфиналните плейофи на Източната конференция, неделя, 7 май 2023 г., във Филаделфия..Прочетете ощеЙонг Ким / щатен фотограф

Скъсен цикъл

Ротациите често намаляват с напредването на плейофите, а крилото на Sixers Jalen McDaniels беше притиснат в неделя.

Това постави Хардън и другия титуляр Тобиас Харис на пода в началото на втората и четвъртата четвърт заедно с Де’Антъни Мелтън, Джордж Нианг и Пол Рийд. Тази група помогна за отприщването на Хардън през втората четвърт. Но след като Селтикс намали преднината на Сиксърс до две минути, Макси и Тъкър бързо се върнаха.

Макданиелс, придобит от Сиксърс на крайния срок за търговия през февруари, отбеляза средно две точки при 25% стрелба и 1,7 борби за 11,8 минути през първите три мача от серията.

READ  Видео на Neuralink показва пациент, използващ мозъчен имплант, за да играе шах на лаптоп

Нианг беше най-добрият изпълнител на втората единица, като вкара 3 от 6 от далечно разстояние за девет точки за 19 минути.

» Прочетете още: Джеймс Хардън ли е новият Бен Симънс? Той трябва да възстанови тази серия от шестици.