Плейофите на НБА: Пи Джей Вашингтон отново блести, Маверикс удържат Тъндър в мач 3, водят от серията 2-1

Пи Джей Вашингтон поема управлението на Далас.

Вашингтон изведе Маверикс срещу Оклахома Сити Тъндър в събота следобед, след като загуби плейофен мач с 29 точки в четвъртък вечер. Вашингтон вкара 27 точки и отбеляза пет тройки, за да изведе Маверикс до победа със 105-101 в мач 3 от полуфиналните серии на Западната конференция в American Airlines Center. Далас е с 2-1 в Западната конференция с победата.

Маверикс се върнаха, след като започнаха мача 6-за-6 в началото на първата четвърт. Но както беше във всички серии, Thunder се върна, за да запази мача близо. След като намалиха преднината на Далас в края на първата четвърт, Тъндър използваха серия от 11-5, за да отворят втората четвърт, включително тройка на Джейлън Уилямс – което им даде първа преднина от началните минути.

След това Thunder взе преднина от една точка до полувремето, благодарение на гръб към гръб и огромния отговор на Isaiah Joe на Лука Дончич – той имаше 10 точки извън пейката. Вашингтон вкара 19 от своите 27 точки през първото полувреме.

Тъндър почти се отдръпна през третата четвърт, след като използва серия от 11-0 в началото на периода, но Вашингтон и Маверикс отговориха незабавно. Те се върнаха напред след серия от 16-0 и взеха преднина от четири точки, след като Уошингтън отбеляза нова тройка.

Оклахома Сити също загуби Уилямс през третата четвърт с неприятна контузия на глезена. Той се сблъска с корта след параван и падна за кратко, стискайки глезена си, преди да си проправи път от пода към съблекалнята. Въпреки това, той се върна в началото на четвъртата четвърт и завърши мача без много проблеми.

READ  Телата на барабаниста на Lotus Чък Морис и сина му бяха открити 24 дни след пътуване с каяк в Арканзас

Въпреки че Thunder го удържаха само за минута, Ървинг беше този, който надмина Уилямс и събори перфектен левичар на ръба – достатъчно, за да донесе на Mavericks победа с четири точки.

Вашингтон имаше шест борби и две асистенции към своите 27 точки, давайки на Далас общо 57 точки в последните два мача. Той има средно само 12,9 точки през този сезон. Ървинг имаше 22 точки и седем асистенции. Дончич, който беше под въпрос заради възпалено дясно коляно, игра нормално в събота и завърши с 22 точки и 15 борби.

Шай Гилгеус-Александър поведе Оклахома Сити с 31 точки, 10 борби и 6 асистенции. Уилямс добави 16 точки и осем асистенции, а Чет Холмгрен записа 13 точки и осем борби.

Мач 4 от серията е понеделник вечер в Далас. Победа за Маверикс би ги изпратила обратно в Оклахома Сити на още една победа от спечелването на второто им пътуване до финалите на Западната конференция през последните три сезона – и това би поставило Тъндър на ръба да свали най-добрия си играч досега. сезон след почти десетилетие.