Обявени са началниците на мача на всички звезди на НБА за 2023 г

ЛеБрон Джеймс (вляво) и Янис Адетокумбо ще бъдат капитани на Мача на звездите на НБА през 2023 г.

ЛеБрон Джеймс попълни рекорда на Карим Абдул-Джабар за кариерата на НБА с голове. Сега той хвана Абдул-Джабар на друга страница от книгата с рекорди на All-Star.

Джеймс бе избран за 19-ти път в Мача на звездите на НБА в четвъртък, изравнявайки звездата на Лос Анджелис Лейкърс Абдул-Джабар за най-много избори в историята на лигата. Джеймс – най-добрият гласоподавател – ще бъде капитан на един от отборите за Мача на звездите на 19 февруари в Солт Лейк Сити, докато лидерът в анкетата на Източната конференция Янис Адетокумбо от Милуоки Бъкс ще бъде капитан на другия.

• Лука Дончич (Далас Маверикс)

Това е шестата година, в която НБА използва дизайна на капитана за Мача на звездите; Джеймс беше капитан всеки път, записвайки рекорд от 5-0 за годината. Адетокумбо е капитан за трети път, след като притежаваше този франчайз през 2019 и 2020 г.

Джеймс и Адетокумбо ще ядат Изберете техните екипи Точно преди мача в Солт Лейк Сити, наскоро обявеният обрат и напускането на минали години, в които капитаните бяха избрани седмица или две преди уикенда на All Star.

Без промени поради контузия, другите осем титуляри, които ще изберат, са: двукратният действащ MVP на НБА на Денвър Никола Йокич, лидерът в НБА по голмайстори Лука Дончич от Далас, Стивън Къри от Голдън Стейт, Джейсън Тейтъм от Бостън, съотборници от Бруклин. Кевин Дюрант и Кайри Ървинг, Донован Мичъл от Кливланд и Зион Уилямсън от Ню Орлиънс.

READ  Окръг Брауърд, Флорида: Тежки наводнения, тъй като районът на Форт Лодърдейл е изправен пред рекордни валежи

„Определено съм благословен и смирен да бъда част от това“, каза Мичъл по време на телевизионното съобщение за откриването по TNT. „Да бъда част от моя четвърти All-Star и сега да бъда титуляр, не мога да бъда по-щастлив.“

Голямата интрига е третото място в източното предно поле, където Джоел Ембийд от Филаделфия е №1 в надпреварата за реализатори на НБА в четвъртък с 33,4 точки. Завършил номер 2 — Странният човек след Адетокумбо, Дюрант и Тейтъм зае първите три места в бюлетината.

Титулярите – трима нападатели и двама гардове от всяка конференция – бяха избрани чрез комбинация от три различни гласувания: гласуването на феновете представляваше 50%, гласуването на медиите за 25%, а гласуването на играча от НБА за финалните 25%.

Резервите, избрани чрез гласуване на треньорите в лигата, ще бъдат обявени на 2 февруари. Сред играчите, които заслужават сериозно внимание: Деймиън Лилард от Портланд, Шай Гилгеус-Александър от Оклахома Сити, Джейлън Браун от Бостън и Бам Адебайо от Маями.

Джеймс е на 157 точки от общо 38 387 точки в кариерата на Абдул-Джабар. При сегашната си средна стойност от 29,9 точки на мач, Джеймс ще има нужда от повече от пет мача, за да счупи рекорда – и ако не пропусне мач междувременно, ще бъде на път да надмине Абдул-Джабар на 7 февруари. Домакинен мач срещу Оклахома Сити.

Това означава, че по време на уикенда на All-Star, ако Джеймс вече е преминал рекорда, това може да е празник на Абдул-Джабар, който счупи рекорда, държан от близо 40 години.

READ  Дон Лемън, водещ на CNN, уволнен след 17 години в мрежата

„Като пресмятаме кога това може да се случи, вероятно ще се случи преди паузата на мача на звездите“, каза комисарят на НБА Адам Силвър миналата седмица в Париж. „Ако това се случи преди паузата на мача на звездите, тазгодишният мач на звездите в Солт Лейк Сити изглежда като идеалната възможност да го почетем.“

Сега Джеймс е изравнен с Абдул-Джабар за повечето селекции от Мача на звездите и ако Джеймс играе в Солт Лейк Сити, той ще стане първият играч в историята на НБА, който наистина се е появил в 19 мача на звездите. Абдул-Джабар е избран за играта през 1973 г., но не играе.

Това щеше да бъде още едно влизане в дълъг списък с рекорди на звездите за Джеймс. Първият играч, избран за 19 поредни Мача на звездите – до четвъртък, точно три години от четвъртък, януари. Той сподели този рекорд с 18-кратния избор Коби Брайънт, легендата на Лейкърс, който почина на 26, 2020 г. .

Ако той наистина започне, това ще бъде 19-ият за Джеймс, още четири в историята на лигата; Браянт направи 15 старта. 19 поредни старта отбелязват още една серия от All-Star; Боб Кузи има втората най-дълга серия с 13 поредни старта.

Джеймс също е лидер в мача на звездите по минути, точки, реализирани и опитни голове от игра.