Нъгетс 2-0 срещу Лейкърс: Ключова корекция на Денвър предизвиква скок на Джамал Мъри в мач 2

От Йован Буха, Ник Космидер и Тони Джоунс

Денвър Нъгетс победиха Лос Анджелис Лейкърс със 108-103 в Мач 2 от финалите на Западната конференция в четвъртък, след стрелба през второто полувреме, за да поведат с 2-0 в серията. Ето какво трябва да знаете:

• Джамал Мъри поведе Нъгетс с 37 точки – 23 в четвъртата четвърт – включително шест тройки при стрелба 11 от 24. Никола Йокич записа 23 точки, 17 борби и 12 асистенции, премествайки се на трето място в плейофите с трипъл дабъл (13).
  • ЛеБрон Джеймс и Остин Рийвс се наредиха за Лейкърс с по 22 точки. Руи Хачимура добави 21 точки, за да помогне на Лейкърс да вземат преднина от пет точки до полувремето.
  • Лос Анджелис отбеляза 23 от 26 от линията за наказателни удари, докато Денвър беше 16 от 18.
  • Мач 3 е в събота от 20:30 ч. в Лос Анджелис.

АтлетиченНезабавен анализ:

Корекцията носи дивиденти на Нъгетс

Треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун промени режима на почивка на Йокич и това проработи за Денвър. Обикновено двукратният MVP е в началото на четвъртото тримесечие. Тъй като Нъгетс изоставаха със 79-76 навлизайки в последния период, Малоун избра да напусне Йокич. Присъствието на Йокич, което привлече значително внимание от защитата на Лос Анджелис, помогна да предизвика вълна за всички времена от четвъртата четвърт на Мъри, който вкара 23 точки през периода.

Когато Йокич намали Нъгетс с две при двуминутно прекъсване в 9:38 на четвъртата четвърт, загряването на Мъри беше в ход, помагайки на Денвър да спечели опасна част без своя център-суперзвезда. Победата на Денвър без фаул на Йокич в последния период е доказателство за блясъка на Мъри и решителността на Денвър в мач 2. — Космитър

С колко важен беше мач 2, Малоун натисна своята ротация за първи път след сезона. Той всъщност играеше с девет момчета, когато обикновено играеше с осем. Но Реджи Джаксън игра само три минути – поради проблеми с Кентавиъс Колдуел-Поуп – и новобранецът Крисчън Браун игра малко повече от четири минути. Джеф Грийн игра 15 минути, но по същество това беше игра с шестима играчи, като Брус Браун игра 37 минути от пейката.

READ  Microsoft вижда, че AI променя търсенето, докато Google успокоява инвеститорите

Йокич изигра цялата трета четвърт и четвъртата четвърт за първи път в серията. Малоун каза, че е взел това решение, защото Лейкърс направиха 10-0 в минути без Джокич през втората четвърт. Бяхме уморени в края на мача, каза Мъри. „Можехме да кажем, че и те бяха уморени.“ — Джоунс

LA се коригира със смесени резултати

ЛА промени стартовия си състав след две катастрофални позиции в мач 1. Новата група – нормален стартов състав от Антъни Дейвис, Джеймс, Джарет Вандербилт, Рийвс и Д’Анджело Ръсел – се представи добре, но все пак беше изпреварен с три точки за 14 минути. Според NBA.com. Лейкърс поставиха Джеймс на Йокич през по-голямата част от третата четвърт и четвъртата четвърт, което работеше добре, тъй като Джеймс изигра важна роля за задържането на двукратния MVP с стрелба от 9 от 21.

Лейкърс нямаше отговор, тъй като Мъри отбеляза 23 от тези точки през четвъртата четвърт. След като Хачимура и Денис Шрьодер го пасуваха, Мъри се разхлаби в пик-ен-рол и тройно предаване. Неговият удар беше изключителен срещу линия от защитници – правещ разликата в иначе близък мач. — бълха

Езерата са празни

В двумесечно нарастване – LA основно играха с интензивност, подобна на плейофите, в продължение на осем седмици преди мача за игра – до финал на конференцията, Лейкърс останаха безмълвни, докато мачът продължаваше. Ежедневният характер на последните два кръга, издигането, бързият стил на игра на Денвър, ротационната игра на двама на Йокич и Мъри и малкото останало в резервоара на Лейкърс остави Нагетс да изостават. Четвърто. Те пропуснаха удари от упор по ръба и широко отворени 3s през целия мач, което обикновено правят. Те влязоха в борби и изгубени топки късно. Със своите сезонни серии в игра 3 — нито един от отборите не се е възстановил от пасив от серия 3-0 — те имат 48 часа, за да намерят начин да се преборят с умората си. — бълха

Изявителна победа за Денвър?

Чипът на рамото на Нъгетс е широк във всички екстериори. Сега, с преднина от 2-0, Малоун постави под съмнение националния наратив, че Лейкърс „намериха нещо“ в загубата на мач 1 във вторник вечерта. Йокич каза: „Нямаме нужда от медийното внимание“, но Нъгетс бяха бесни, че победата им в мач 1 не беше историята от мач 1. В съблекалнята Денвър се опитаха да омаловажат колко голямо нещо беше това. Беше окуражаващо, но със сигурност изигра роля.

READ  Новини за руско-украинската война: Актуализации на живо

Сега Денвър насочва вниманието си към мач 3 в събота, където победа ще позволи на Нъгетс да поемат контрола над серията. — Джоунс

Връхната точка на играта

Жизнена статистика

Йокич стана първият играч в историята на НБА след сезона с четири поредни трипъл-дабъла от 20 точки, Според статистика и информация на ESPN. Той отбеляза 34 точки в мач 1, 32 в мач 6 от полуфиналите на конференцията срещу Финикс и 29 в мач 5.