Никола Йокич победи Антъни Дейвис, докато Нъгетс избягаха от ралито на Лейкърс за победа в мач 1 на финалите на Западната конференция

Никола Йокич направи клиника през първото полувреме.

Той и Нъгетс удържаха яростно късно рали на Лейкърс, когато Денвър избяга с победа със 132-126 в мач 1 от финалите на Западната конференция в Денвър във вторник.

Нукетс контролираха доминиращата победа, когато водеха с 21 точки в третата четвърт. Но Лейкърс отговориха с рали през четвъртата четвърт, което включваше серия от 9-0, за да намали преднината на Денвър до 124-121. Те бяха на 3 точки в последната минута на мача. Но двойка наказателни удари на Йокич 26,3 секунди до края увеличиха преднината до 5, за да отблъснат Лейкърс.

Йокич записа впечатляващ трипъл-дабъл от 34 точки, 21 борби, 14 асистенции и 2 блокади. Тейн превъзхожда Лейкърс през първото полувреме. Лейкърс се изправи срещу Антъни Дейвис, който вкара 18 точки на полувремето и завърши с най-високите 40 точки в мача, заедно с 10 борби, 3 асистенции, 3 отнети топки и 2 блокади. Това не беше достатъчно, за да изведе Лейкърс до драматично завръщане.

Никола Йокич и Антъни Дейвис направиха шоу в мач 1. (Матю Стокман/Гети изображения)

Нагетсите се доставят рано

Денвър пое контрола след откриването. Джамал Мъри вкара тройка четири минути преди края, за да даде преднина на Денвър с 14-7. В този момент всеки титуляр на Нъгетс бе отбелязал. Миг по-късно те направиха серия от 8-0, за да увеличат преднината си до 22-9.

Йокич последователно управляваше атаката, атакувайки боята и регистрирайки борби. След четвъртината той записа 8 точки, 12 борби и 5 асистенции. Шест от борбите му дойдоха в офанзивата, докато той превърна почти половината от 15-те пропуска на Денвър през първата четвърт във втори шанс. Нъгетс водят с 37-25.

READ  Пълният списък с гости за държавната вечеря на Байдън с Япония

Лейкърс дадоха всичко от себе си, за да продължат да бъркат. Но 29-те точки на Дейвис и ЛеБрон Джеймс на полувремето не намаляха ранната преднина на Денвър. С Мъри и Майкъл Портър младши в двойка с Йокич, Нъгетс настъпиха газта и преместиха топката, улеснявайки нещастната защита на Лейкърс. 72-54 водят на почивката Джъмпър за набирания Murray В последните секунди.

Но историята беше най-вече за Йокич, който имаше 19 точки, 16 борби, 7 асистенции и 2 блокади, включително една при опит за слагане на Дейвис – всичко това преди полувремето. Неговите 16 борби преди полувремето бяха с три повече от отчетените за Лейкърс като отбор.

В средата на втората четвърт Йокич намери Кентавиъс Колдуел-Поуп за скок на ритъма. 12-фут за Денвър и 10-та асистенция на Йокич за преднина от 90-70. Той направи шестия си трипъл-дабъл в плейофите 18 минути до края на мача. Междувременно поддържащият актьорски състав на Йокич продължава да процъфтява.

Когато Лейкърс заплашиха да намалят преднината на Денвър до 11, Йокич отговори отново – този път с оспорвана тройка над Дейвис при сирената за третата четвърт.

Езерата отказват да се сгънат

Но Лос Анджелис не се преобърна. С Йокич на пейката, за да започне четвърти, Лейкърс запазиха натиска върху второто звено на Денвър, докато Джеймс се възползва от позицията.

Тройка на Остин Рийвс намали преднината на Денвър до 108-100. Той щеше да вкара още две тройки, всяка от които намали преднината на Денвър до 3.

Междувременно студената стрелба от 3 точки в отсечката (0 за 4 над крайните 4:40) заплашваше да пропилее преднината на Нъгетс. Но ранното предимство, изградено върху героизма на Йокич през първото полувреме, беше твърде голямо, за да го преодолеят Лейкърс.

READ  Мартенска лудост 2024: Реорганизиране на мъжката елитна осмица

Въпреки че Йокич доминираше, той не беше единственият герой на Денвър. Мъри завърши с 31 точки, 5 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки. Той изстреля 12 от 20 от пода, а 4 от 8 от дълбочина. Колдуел-Поуп добави 21 точки, докато Портър имаше 15 точки, 10 борби и 2 блокади, достигайки 3 от 6 от 3 точки. Придобиването извън сезона Брус Браун добави 16 точки от пейката.

Джеймс отбеляза 26 точки и 12 борби, като стреля 9 от 16 от игра. Той пропусна и четирите си опита за 3 точки. Рийвс добави 23 точки и 8 асистенции, докато стреля 5 от 9 от далечно разстояние.

И двата отбора бяха запалени от терена. Денвър стреля 54,9%, включително 15 от 32 (46,9%) опита от 3 точки. Лейкърс стреляха 54,8% от полето, докато свързваха при 11 от 24 (45,8%) 3s.

Докато Лейкърс могат да получат малко утеха от превръщането им в изпотяване, те могат да погледнат в огледалото за падането си във вторник. Запалени от Йокич, Денвър имаше 47-30 борби, в които 15 офанзивни борби доведоха до втори шанс.

Нъгетс, междувременно, ще погледнат към късния дефанзивен колапс, който позволи на Лейкърс да вкарат 72 точки през второто полувреме. Мач 2 е четвъртък вечер в Денвър.