Игрите в деня на откриването на MLB с 26 минути по-кратки и средно за миналата година: Как работеше часовникът на терена

Джейсън Старк, Патрик Муни, Ник Крук, К. Трент Роузкранс и Анди Маккълоу

15-те мача на MLB в Деня на откриването продължиха средно 2 часа 45 минути в четвъртък, 26 минути по-малко от средното за миналата година, отбелязвайки успешен старт на редовния сезон на часовника на игрището, въведен за съкращаване на игрите като част от новите промени в правилата на лигата. Ето какво трябва да знаете:

• В деня на откриването миналата година бяха изиграни седем мача, средно 3 часа и 11 минути.
  • Нито една от първите седем игри, завършени в четвъртък, не продължи толкова дълго, колкото средното време на миналогодишните игри от Деня на откриването.
  • Само две от първите седем игри, завършени тази година, бяха по-дълги от миналогодишната най-кратка игра в деня на откриването. Миналата година най-краткият ден на отваряне беше 2 часа 49 минути.
  • Питчърът на Къбс Маркъс Строман извърши първото си нарушение на часовника за редовния сезон, докато третият бейзмен на Ред Сокс Рафаел Девърс беше първият нападател, извикан за нарушение на часовника на терена в четвъртък.

По-значителни цифри

В четвъртък победата на Orioles с 10-9 над Red Sox беше един от само двата мача в първите седем, продължили 2:49 или повече, продължили 3 часа и 10 минути.

Мачът на Червените срещу Пайретс продължи 3 часа и 2 минути. Имаше 15 разходки и 26 страйк аута в състезанието и нито един от отборите не започна повече от пет ининга.

АтлетиченНезабавен анализ:

Как работи часовникът на терена?

До края на пролетната тренировка не само че всички бяха свикнали с часовника на игрището, но изглеждаше сякаш бяха забравили за него – освен да отпразнуват един час и 52-минутен мач, както направи стартерът на червените Греъм Ашкрофт късно пролет. .

В четвъртък, както титулярите на Пиратите, така и на Червените имаха нарушения на часовника на терена и двете изяви завършиха с хоумрън на биещите. Свързано ли е? Вероятно не, но в редовния сезон, повече отколкото през пролетта, резултатите нямат значение.

В крайна сметка обаче, въпреки че играта се почувства като бавна, особено с 15 ходения и 26 удара, обявеното време за игра все още беше 3:02, което би се считало за бърза игра преди година. Rosecrans

Тук съм, за да ви информирам, че часовникът работи и на западния бряг. Вземете играта между Padres и Rockies. Стартерът на Сан Диего Блейк Снел направи обичайния си неефективен клип. Той се нуждаеше от 24 игрища, за да завърши първия ининг. Беше хвърлил от три до 70 удара. Освободителят зад него не беше много по-добър при загубата със 7-2 от Колорадо. Резултатът от бокса предполага бърз, последователен мач. Играта все пак завърши за 2:56, 10 минути по-малко от средната игра през 2022 г.

Други игри напоследък също бяха прохладни. Моряците победиха Пазителите с 2:14 за чиста победа с 3-0. Атлетикс победи Ейнджълс с 2-1 за 2:30 часа. Доджърс победиха Даймъндбекс с 8-2 за 2:35 – и това беше игра, която включваше пет различни питчъра на Аризона и няколко промени в подаването в средата на ининга.

Трудно е да се спори с първоначалните резултати. Времето ще покаже – извинете за каламбура – за дългосрочните ефекти на часовника. Но не можете да поставите под въпрос намаляването на мъртвия въздух. Маккълоу

Какво ни казва началният ден за влиянието на часовника?

Пролетните тренировъчни игри се движеха с темпове, които не бяхме виждали повече от 40 години. Игрите през пролетта продължават средно два часа и 35 минути Това е с 26 минути по-малко от миналата пролет и с 31 минути по-малко от средния мач от редовния сезон миналата година.

Поради всякакви логични причини никой в ​​играта не смяташе, че инерцията е устойчива тази година, след като сезонът започне. Но 2:40? Може би 2:45? Някъде в този диапазон имаше реална надежда, че средната стойност ще свърши работа. Игрите в четвъртък сякаш доказаха това.

Първите девет мача за деня бяха средно точно 2:45. Пет беше по-малко от това. Четири беше най-дългата.

Също така мач 10-9 в Бостън Той включваше 44 бейсрънъра, 10 смени на терена, двама пинч-хитъри и двама пинч-рънъри. Издържа само 3:10. Преди година в Деня на откриването беше мач 3-1 Astros-Angels Съдържа само 18 базови бегачи Изтеглен в 15:15ч. И нито една игра не беше завършена за 2:45 през целия ден.

READ  Уиндъм Кларк изпреварва Рори Макилрой, за да улови първата си специалност

Какво ни казаха часовете на мачовете в четвъртък? Питч часовниците могат да имат своите нарушения и непредвидени последствия. Но работят ли? Анулират ли цялото мъртво време в тези игри? Поддържат ли времето за игра до контролируема продължителност? Без съмнение. Старк

Какво казват те?

Строман извърши нарушението в третия ининг на победата с 4-0 над Пивоварите в четвъртък с Кристиан Йелих на бухалката и без аут. Нарушението беше отменено, след като Stroman се върна да погледне Bryce Durang от втора база. След като автоматична топка изравни резултата при 2-2, той направи крачка към Йелич.

Строман прекара част от пролетната тренировка на Световното бейзболно класическо състезание, което не включва часовник за игрище, и призна, че е имало моменти, когато е чувствал „супер прилив“ на могилата.

„Не мисля, че хората наистина осъзнават, че това добавя много мисъл“, каза Строман. „Трябва да сте наясно с часовника. Опитвате се да се тревожите за терена. По същество се опитвате да се тревожите за момчетата. Опитвате се да се тревожите за хватката си. В момента има много неща .

Той се отказа от три ходения и три удара, като същевременно получи осем удара. Строман отбеляза, че той е питчър, който може да „слезе от могилата и да си поеме глътка въздух, когато имам нужда“.

„Вече нямам шанс да го направя“, каза Строман. „Дишането е толкова важно за подравняването на тялото и за поставянето ви в правилната позиция, за да доставите топката до таблото. Както казах, мисля, че обърква много рутинни игри на момчета, което в крайна сметка се отразява на начина, по който подават.

Комисарят на МЛБ Роб Манфред, говорейки в ефир по време на телевизионното предаване на Рейнджърс в четвъртък, каза, че лигата „не ни оставя в камък“, когато става въпрос за часовника на терена. Манфред каза, че се надява реферите да използват известна дискретност в края на игрите, за да позволят по-бавни, напрегнати моменти. По време на пролетните тренировки мениджъри и играчи от лигата изразиха загриженост, че даден мач може да завърши с нарушение на часовника на игрището или ситуация, при която стегнатият край е твърде спешен.

READ  ОПЕК+ води „трудни“ преговори за съкращения и квоти

Манфред каза, че устройството PitchCom на Jacob deGrom не функционира, спирайки играта в Тексас за няколко минути.

В мача на Ред Сокс срещу Ориолс, Девърс излезе от полето на нападателя в осмия ининг и не седна до осем секунди след удара, което доведе до неговото нарушение. След като вече имаше два удара, той напусна след нарушението. Балтимор спечели с 10-9.

Краткият играч на Cubs Dansby Swanson беше попитан за правилата преди тренировката в сряда.

„О, имам много идеи“, каза Суонсън. „Нямам нужда нито един от тях да ми създава проблеми. Мисля, че определено можем да направим някои промени. Но както казах в началото, имаме три възможности. Едната е да се оплакваме от това през цялата година, което не е ще донесе нещо добро на някого. Второто е да го прегърнем и да го оставим да си отиде. Да намерим начини да го използваме в наша полза. Никой няма да играе трети и аз също не мисля, че това ще се случи. Така че имаме опция , просто за да го прегърнем и да го използваме в наша полза и да направим каквото можем, за да играем тази нова марка бейзбол.

Предистория

MLB представи часовника на терена през пролетта, който имаше за цел да регулира забавленията за феновете. Питчърите получават 20 секунди, за да започнат своето хвърляне и 15 секунди с бегачи на базата. Съдиите ще дадат топка на питчърите, които не започнат да замахват преди изтичането на часовника и ще издадат удар на биещите, които не са в наказателното поле и ще издадат „предупреждение за питчър“ в рамките на осем секунди.

Кабинетът на комисаря каза през септември, че миналогодишното внедряване на часовник за игрище в по-ниските лиги е намалило средната продължителност на игрите с 25 минути.